لومیا ۱۰۳۰ از دنیای گوشی های هوشمند وداع می کند.

1
با لومیا 1030 خداحافظی کنید

لومیا ۱۰۳۰ از دنیای گوشی های هوشمند وداع می کند. : روزهای گذشته ما شاهد شایعاتی بودیم که خبر از عرضه پرچمدار جدیدی از نوکیا می داد که لومیا ۱۰۳۰ نام گرفت و حتی گفته میشد با اسم رمز مک لارن خواهد آمد. قرار بود این گوشی با امکانات جدید و تغییر و تحولات بزرگ و به عنوان جانشینی شایسته برای گوشی ۱۰۲۰ که در سال ۲۰۱۳ عرضه شد به میدان رقابت بیاید و بازار جدیدی را به وجود بیاورد. از این گوشی حتی به عنوان تحولی بزرگ در دوربین های گوشی های هوشمند جهان یاد می شد.

هفته پیش شاهد شایعاتی مبنی بر اینکه این گوشی مرموز و به اصطلاح سیکرت دارای دوربینی ۵۰ مگاپیکسلی خواهد بود و همچنین مجهز به LED های قدرتمندی می باشد که بسیار برای فیلمبرداری عالی خواهد بود. علاوه بر این حرف هایی درباره تشخیص ژست های حرکتی کینکت مایکروسافت توسط این غول ویندوز فونی گفته می شد.

اما امروز تام وارن (Tom Warren) یکی از سردبیران و نویسندگان وبلاگ مشهور تکنولوژی The Verge توی ذوق همه زد و با انتشار عکس های مربوط به این گوشی هوشمند اعلام کرد که این دستگاه فقط قسمتی از پروژه مک لارن بوده و هرگز قرار نیست گوشی با چنین مشخصات و شکل و ظاهری به بازار بیاید و در ضمن خاطر نشان کرد کهخبر مربوط به مجهز بودن این گوشی به دوربینی ۵۰ مگاپیکسلی اشتباه بوده و دوربین این گوشی ۲۰ مگاپیکسل بیشتر نیست.

براساس نظرات بسیاری از کارشناسان حوزه تکنولوژی یکی از دلایل موفقیت کم پلتفرم ویندوز فون نبود یک پرچمدار قدرتمند و همه چیز تمام مانند گوشی های سری اس سامسونگ یا سری وان اچ تی سی است.

توسعه گوشی لومیا ۱۰۳۰ نوید یک پرچمدار قدرتمند و کامل برای این پلتفرم میداد که بتواند با پرچمدارهای پلتفرم های اندروید و آی او اس رقابت نفس گیری داشته باشد اما این خبر امید تمام طرفداران این پلتفرم را ناامید کرد. حالا مشتاقان ویندوز فون باید منتظر نمایشگاه هایی مانند CES و یا IFA باشند تا شاید نشانی از وجود پرچمداری قدرتمند برای این سیستم عامل باشد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.