مقایسه و بررسی کامل “LG G3 و Samsung Galaxy S5”

32

مقدمه

مقایسه جی ۳ با گلکسی اس ۵؛ اگر شما در صدد خرید یک گوشی هوشمند و قدرتمند هستید، حتماً می دانید که شرکت ها تمام گل های سر سبد خود را معرفی کرده اند و شما دیگر نیازی به صبر کردن برای معرفی شدن یک دستگاه جدید، ندارید، تمام گزینه ها روی میز شماست و می توانید خرید خود را بدون به حاشیه رفتن توسط دستگاه دیگر، انجام دهید.

خیلی ها انتخاب خود را کرده اند، خیلی ها هم بین یک دو راهی مانده اند، نه می توانند تصمیم بگیرند نه می توانند نگیرند.

اگر شما بین  دو ابر قدرت شگفت انگیز LG G3 و Galaxy S5 مانده اید به شما پیشنهاد می کنیم که این مقایسه و نقد و بررسی بین این دو دستگاه را تا آخر بخوانید، که بدون شک کمکی برای انتخاب شما میشود. پس با ما همراه باشید.

LG G3 vs Samsung Galaxy S5

معرفی

مقایسه جی ۳ با گلکسی اس ۵ ؛ در داخل و خارج، LG G3 چیزی کمتر از یک واقعه چشمگیر نیست. دستگاهی کاملاً جذاب. در واقع، جی۳ اولین دستگاهی است که می تواند جهان را با کیفیت و وضوح (QHD ۲۵۶۰x۱۴۴۰) به شما نشان دهد و این تنها نیمی از ماجراست، چرا که این گوشی با سخت افزارش تبدیل به یک هیولا برای دیگر گوشی ها شده است.

اما Galaxy S5 را چه کنیم؟ آخرین نیروی عظیم منهدم کننده سامسونگ، آمده است تا هم توجه مصرف کنندگان را جلب کند هم نظر منتقدان را.

اگر چه که این اس ۵ از لحاظ تعداد پیکسل صفحه نمایش از هم وطنش پایین تر است اما نمی توان از دوربین فوق العاده ۱۶ مگاپیکسلی و یک بدن ضد گرد و غبار و آب آن گذشت و همچنین آرایه وسیعی از ویژگی های جذاب نرم افزاری.

تا این جا که ما به چیزی نرسیده ایم، فقط به یک بن بست ظاهری برخورد کرده ایم، اما در باطن ماجرا چه می گذرد؟ آیا این درست است که چشمانمان به جای عقلمان تصمیم بگیرد؟ نه! پس ما به عمق ماجرا زده ایم و نگاهی جامع و کامل به این دو دستگاه انداخته ایم، پس با زوم تک همراه باشید.

طراحی

طراحی جذاب؟   LG G3،  چرا؟ اگه بخواهیم بین این دو دستگاه فقط از لحاظ طراحی یکی را انتخاب کنیم، از نظر کاربران جی ۳ معرفی و برتری داده شده است، اما به دنبال آن، اس ۵ از نظر فایده و واقع گرایی انتخاب شده است.

به نظر مصرف کنندگان ال جی و سامسونگ ، طراحی را نسبت به راهی که باید می پیمودند، انجام داده اند، به طور کلی یعنی تطابق ویژگی ها با ظاهر.

هر دو دستگاه از پلاستیک ساخته شده اند، اما هر دو شرکت بهترین ها را در این کار استفاده کرده اند، و نمی توان بدن هیچ کدام را پایین تر از آن یکی دانست.

به نوبه خود، ال جی با استفاده از پلی کربنات با کیفیت بالا و برای پشت با رگه هایی از فلز در داخل توانسته یک تصویری از فلز براق را در ذهن مصرف کننده تداعی کند و البته یک هدف دیگری هم داشته است و آن جنگ با اثرات انگشت بوده که توانسته با پیروزی خود این مشکل را برای ما بر طرف کند.

اس ۵ کهکشانی هم در پشت از یک الگوی نقطه ای پیروی کرده است، که به نظر می رسد شاید کاربر حس کند کمی شبیه به چرم است و البته در دفع لکه هم یسار عالی است.

به هر حال در این مقایسه بین فلز مصنوعی و چرم مصنوعی، G3 از نظر کاربران و منتقدان برنده است.

با وجود صفحه نمایش ۵.۵ اینجی جی ۳، اندازه آن بیش از حد غیر قابل تحمل نیست، به لطف حاشیه های بسیار نازک و ابعاد کلی جمع و جور (۱۴۶.۳ x 74.6 x 8.9 mm / 5.76 x 2.94 x 0.35 in). با این حال، اگر دست شما کوچک است، ممکن است که کار با دو دست را با جی ۳ ترجیح بدهید به جای یک دست و این فقط برای امنیت بیشتر است.

با قرار دادن آن کنار اس ۵، اس ۵ کوچکتر است و قطعاً راحت تر برای مدیریت، اما هر چند اس ۵ کوچکتر است ولی به خاطر ویژگی های ضد گرد و غبار و مقاوم در برابر آب و بدن گواهی شده با IP67 باعث شده است که صفحه نمایش فشرده شود نه ابعاد کلی دستگاه. (۱۴۲ x 72.5 x 8.1 mm / 5.59 x 2.85 x 0.32)

در نهایت، هر دو دستگاه سبک وزن نیستند اما احساس بیش از حد سنگین وزن بودن را هم حس نخواهید کرد. جی ۳ ۱۴۹ گرم و اس ۵ ۱۴۵ گرم.

این دو شرکت در رویکرد خود، نسبت به طراحی دکمه های دستگاه، متفاوت عمل کرده اند. جی ۳ کلید های دستگاه را همچون طراحی جی ۲ در پشت قرار داده است و در جلو هم از دکمه های نرم افزاری استفاده کرده است.

اس ۵ هم انگار که با دکمه های فیزیکی قرار داد بسته است، چرا که این بار هم در جلو دستگاه از دکمه فیزیکی خانه استفاده شده است و سامسونگ فعلناً قصد ندارد، از دکمه فیزیکی به دکمه های نرم افزاری کوچ کند.

نگاهی به جی ۳، هر دو کلید پاور و حجم صدا به طور محسوسی بر جسته تر از قبل شده اند و طراحی و شکلشان تغییر کرده است. هر دو کلید حساسیت عمیق تری پیدا کرده اند. کلید پاور زیبا تر شده است و بر روی کلید های صدا از الگوی بافت مانندی استفاده شده است و همچنین سفر از یک کلید به کلید بعدی بهبود یافته است.

در اس ۵ کلید های دستگاه متعارف تر می باشد و همچون دیگر دستگاه ها کلید ها در دو طرف دستگاه تقسیم شده است.

صفحه نمایش

مسلماً جزئیات برتر، و رنگ های دقیق تر ملاک برتری یک صفحه نمایش است. اما صفحه نمایش جی ۳ در مقایسه با پنل صفحه نمایش اس ۵ تیره تر است، با توجه به اینکه ما در تابستان هستیم این یک نقطه ضعف بزرگ به حساب می آید.

یکی از نکات بسیار منحصر به فرد G3 صفحه نمایش (۱۴۴۰x 2560 (QHD آن است. این صفحه نمایش پیشرو در این صنعت است با ۵۳۸ پیکسل در هر اینچ و با توجه به آن جی ۳ می تواند تصاویر واقعی تری از جهان را به شما نشان بدهند.

گلکسی اس ۵ از رزولوشن استاندارد (FHD  ۱۹۲۰x۱۰۸۰) استفاده می کند که نتیجه آن تنها ۴۳۲ پیکسل در اینچ می باشد.

صادقانه بگوییم، با این حال، شما بعید است که به درک این حقارت در جزئیات برسید، به ویژه اگر هر دو صفحه نمایش را از فاصله دور مشاهده کنید همه چیز عادی است.

همانطور که نمی توانیم دقت رنگ را با چشم درک کنیم، اما احساس می کنیم که ال جی در وعده توانسته است یک تصویر رنگی دقیق تحویل بدهد. به عنوان مثال دمای رنگ خوب است اما نه عالی ۷۳۵۷K (میزان مرجع: ۶۵۰۰).

دمای رنگ گلکسی اس ۵ هم ۸۱۸۳K می باشد. اس ۵ در نمایش رنگها کمی به سمت رنگ آبی تمایل دارد.

حداثر روشنایی جی ۳ ۴۵۵nit می باشد و همچنین حداکثر روشنایی اس۵ هم به ۴۴۲nit خواهد رسید.

برای استفاده از گالری، ابتدا بر روی تصویر مورد نظر کلیک کرده و بعد با کلیک به طرف چپ یا راست تصویر به تصویر قبل و بعد هدایت شوید.

رابط کاربری

در گذشته هر دو شرکت ال جی و سامسونگ رویکردی مشابه ای برای پوشش اندروید یا رابط کاربری خود داشته اند و به طور خاصی، تعدادی از ویژگی های رابط تقلیدی بوده اند و فقط اسمشان تغییر می کرد. ولی الان اوضاع فرق می کند و کابران مشکل پسند تر و دقیق تر شده اند و برای همین این دو کمپانی سعی کرده اند تا یک طراحی زیبا و بسیار سبک برای پرچمدارانشان به وجود آورند.

شرکت ها سعی کرده اند تا علاوه بر به کار بردن کنوانسیون ها و برنامه های مطرح شده توسط گوگل در رابط کاربری از استعدادها و قابلیت های بصری خود نیز استفاده کنند.

با G3 شروع می کنیم؛ حرکت به سوی سادگی! اگر بگوییم که ال جی همیشه با دست پر به میدان می آید و هیچ وقت هیچ کدام از دستانش پوچ نیست، دروغ نگفته ایم، الجی همیشه همراه با یک شعار وارد میدان می شود. ال جی این بار هم همچون گذشته تغییرات بسیاری بر رابط کاربری سفارشی خود یعنی Optimus UI انجام داده است که تا وقتی که با آن کار نکنید، واقعاً به آن لطافت و زیبایی و کاربرد حقیقی آن دست نخواهید یافت! ال جی پیشرفت را همراه با سادگی بر روی رابط کاربری خود ترسیم کرده است. این رابط کاربری با نما و طراحی زیباتر و کدک و آیکون های رنگی و ساده چشم ها را به خود جلب می کند، تنها این نیست که!  جی ۳ مشخصه های منحصر به فردی مانند Knock Code، اپلیکیشن های شناور و حالت Dual Windows که امکان اجرای دو برنامه را به صورت همزمان در کنار هم به شخص می دهد و قفل هوشمند که اجازه قفل اطلاعات شخصی را به کاربر می دهد و در صورت سرقت می توان از راه دور تمام اطلاعات را پاک کرد، آمده است.

قطعاً این دو دستگاه بهترین های اندروید هستند و هر کدام می توانند، یکدیگر را به چالش بکشانند.

گلکسی اس ۵ هم همچون جی ۳ از سیستم عامل اندروید نسخه ۴.۴ استفاده می کند اما با رابط کاربری اختصاصی خود یعنی TouchWiz . اس ۵ کهکشانی هم بروزرسانی های عمده بصری را داشته است که آن را جذاب تر از همیشه کرده است.

بدون شک دو ویژگی در این دستگاه بر بسیاری از دیگر ویژگی های آن چیره شده است. حسگر اثر انگشت که در دکمه اصلی فیزیکی جاسازی شده است، و مانیتور ضربان قلب که در زیر دوربین عقب قرار گرفته است.

این تمام ویژگی ها نیست، اس ۵ دارای حالت قابلیت استفاده از چند پنجره و حالت استفاده از دستگاه با یک دست و حرکت لیست بدون لمس کردن که با سنسور جلوی دستگاه فراهم می شود و ویژگی‌های جدیدی مثل Toolbox  (یک ابزار دایره شکل کوچک روی صفحه قرار گرفته است که دسترسی به برنامه ‏های ضروری را آسان تر می ‏کند)، Baby crying detector (مطلع شدن از وضعیت کودک خود با ساعت gear) و  Kids mode (محدودیت محیطی برای کودکان)، private mode (شخصی سازی دستگاه)، Ultra Power Mode (با این قابلیت تنها با ده درصد باتری باقیمانده، گوشی شما می تواند ۲۴ ساعت روشن بماند البته با سیاه و سفید کردن صفحه نمایش و غیر فعال کردن قابلیت های غیر ضروری) نیز اضافه شده است. یک حالت simple mode نیز وجود دارد که رابط کاربری را ساده تر و آیکون ها را بزرگتر نمایش می‌دهد.

رابط کاربری جی۳:

رابط کاربری G3رابط کاربری G3رابط کاربری G3رابط کاربری G3رابط کاربری G3

رابط کاربری اس۵:

رابط کاربری اس 5رابط کاربری اس 5رابط کاربری اس 5رابط کاربری اس 5رابط کاربری اس 5

دفتر چه تلفن

به روزرسانی و تم سبک تر باعث شده است که دفتر چه تلفن جی ۳ سرشار از ویژگی های کاربردی باشد. جلوبندی رابط بهبود و سازمان یافته است و هچنین سرعت پردازش شماره گیر و جستجو بالاتر رفته است، و کلید های میانبر تماس مستقیم و پیام، برای هر یک از مخاطبین، استفاده شده است.

برنامه دفتر چه تلفن سامسونگ، هنوز هم احساس بر طرف کردن نیاز ها را به کاربر نمی دهد، کاربر احساس راحتی نمی کند و تمام قابلیت ها و امکانات، دَمِ دستش نیست. تاخیر کوتاهی در بارگزاری صفحات احساس می شود اما در کل سرعت و پردازش تماس و جستجو سریع تر شده است.

در نهایت هر دو جی ۳ و اس ۵ از تماس شناور حمایت می کنند. این بدین معناست که اگر، برای مثال شما در حال بازی کردن باشید و کسی با شما تماس بگیرد یک پنجره کوچک در بالا می آید و به شما تماس را اطلاع می دهد و دیگر بازی شما قطع نخواهد شد و شما می توانید به بازی خود ادامه دهید، در مورد پیام های ورودی هم این موضوع صدق است.

ال جی G3:

دفتر چه تلفن G3دفتر چه تلفن G3دفتر چه تلفن G3دفتر چه تلفن G3

ساسونگ گلکسی S5:

دفتر چه تلفنS5دفتر چه تلفنS5دفتر چه تلفنS5دفتر چه تلفنS5

پیام

شما ممکن است که فکر کنید، با آمدن نرم افزار های پیام رسانی همچون Viber، Whatsappو… پیام دادن از مد افتاده است اما کاملاً در اشتباه هستید و هنوز هم شرکت ها به این ارتباط توجه می کنند.

ال جی نرم افزار پیام رسان خود را بسیار انعطاف پذیر قرار داده است. شما می توانید پس زمینه چت های مختلف را تغییر دهید یا یک تصویر از خود بر روی آن قرار دهید و همچنین امکان تعویض تم حباب های چت را هم دارید.

دیگر چه؟ دیگر آنکه صفحه کلید جی ۳ هوشمند شده است، یعنی چه؟ یعنی اینکه شما می توانید ارتفاع صفحه کلید و کلید های آن را متناسب با سبک نگارش خود تغییر دهید و همچنین قابلیت پیش بینی کلمه هم وجود دارد که نیازی به توضیح دادن نیست.

نرم افزار پیام رسان اس ۵ هم، به همان اندازه قدرتمند است. به غیر از قابلیت های پیش فرض، شما امکان استفاده از ریز عکسها، به مخاطب مورد علاقه، برای نوشته سریع، قفل کردن پیام های خاص، تغییر اندازه فونت، تغییر پس زمینه و حباب های چت را دارید.

ال جی G3:

پیام رسان G3پیام رسان G3

سامسونگ S5:

پیام رسان S5پیام رسان S5

سخت افزار

با گلکسی اس ۵ شروع می کنیم؛ اس۵ همچون سایر پرچم‌داران کمپانی سامسونگ در دو مدل با چیپست Exynos ساخت خود کمپانی سامسونگ و چیپست Snapdragon ساخت کمپانی Qualcomm وارد بازار شده است. Exynos : این مدل از چیپست Exynos 5 Octa 5422 استفاده می‌کند. این چیپست دو پردازنده‌ی چهار هسته‌ای را کنترل می‌کند که یکی برای محاسبات سنگین و دیگری برای محاسبات سبک طراحی شده است. نکته‌ی جالب در مورد نتیجه‌ی تست‌های انجام شده‌ی Galaxy S5 این است که برای اولین بار در بین پرچم‌داران گوشی سامسونگ، مدل مجهز به چیپست Exynos از مدل مجهز به چیپست Snapdragon آن سریع‌تر می‌باشد.

ساسونگ برای حجم حافظه RAM پرچمدار خود هیچ ارتقایی انجام نداده است و همچون پرچمدار سال گذشته خود از۲ گیگابایت استفاده کرده است. گرچه سونی و LG در پرچم‌داران جدید خود از سه گیگابایت حافظه‌ی RAM استفاده کرده‌اند، اما دو گیگابایت نیز به‌خوبی جواب گوی تمامی کارهای شما خواهد بود و به مشکل خاصی در اجرای برنامه‌های مختلف برخورد نخواهید کرد.

اس۵ در دو مدل با حافظه‌ی داخلی ۱۶ و ۳۲ گیگابایت عرضه شده است که مطمئنا بخشی از این حافظه توسط برنامه‌ ها ورابط کاربری سامسونگ گرفته شده است؛ لذا سامسونگ برای بیشتر کردن حافظه‌ی این پرچم‌دار، یک درگاه microSD در نظر گرفته تا به‌وسیله‌ی آن بتوانید تا ۱۲۸ گیگابایت دیگر، حافظه‌ی آن را افزایش دهید.

ال جی جی۳؛ ال جی در پرچمدار خود از یک چیپ ست Snapdragon 801 ساخت کمپانی Qualcomm استفاده کرده است.

مدل پردازنده Quad-core Krait 400 و سرعت آن به ۲.۵ گیگاهرتز خواهد رسید. در مورد حجم حافظه RAM، ال جی، جی۳ را در دو مدل ۳ گیگابایتی و ۲ گیگابایتی به ترتیب با ۳۲ و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی عرضه خواهد کرد.

عملکرد و نتایج آزمایشات

عملکرد جی3 و اس5
عملکرد جی۳ و اس۵

اینترنت و اتصال

تجربه و مرور بسیار عالی و مالامال انبار اتصال ها!

هر دو ال جی جی۳ و سامسونگ اس ۵ با برنامه های مرورگز اختصاصی خود می آیند و هر دو هم ثابت کرده اند که عملکردی مناسب دارند، در واقع هر دو، ما را در انجام آزمایشات سنگین شگفت زده کرده اند.

همانطور که می دانید صفحه نمایش ۵.۵ اینچی جی ۳ بزرگتر از صفحه نمایش ۵.۱ اینچی اس ۵ می باشد و بدون شک شما به راحتی قادر به دیدن وب سایت می باشید. با این حال ما قادر به ایجاد تمایزی از نظر تجربه کاربر و اسکرول و زوم کردن بین این دو مرورگر نیستیم.

از گزینه های ارتباطی هر دو دستگاه می توان به Cat. 4 LTE (150Mbps down, 50Mbps up), Wi-Fi a/b/g/n/ac و بلوتوث ۴، NFC و Micro USB نسخه‌ی ۳.۰ همراه با USB On-the-go اشاره کرد.

اس۵:                                                                              جی۳:

S5S5

G3G3

دوربین

دو شگفت انگیز، هر کدام با مجموعه ای از توانایی ها و ویژگی های منحصر به فرد خود آمده اند و این قطعاً بخشی از استاندارد طلایی ۲۰۱۴ برای دوربین گوشی های هوشمند می باشد.

با LG G3 شروع می کنیم، ما یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی، سنسور IMX135 سونی با دیافراگم f/2.4 باریک تر از حد متوسط داریم. دوربین جی ۳ واقعاً قدرتمند است، دو عدد فلاش LED، همراه با لیزر کمکی پرتو که اجازه می دهد تا برای فوکوس فوق العاده سریع ( کمتر از ۰.۳ ثانیه) آماده شوید. این لیزر همچنین به تثبیت نور به ویژه در نور کم و کاهش تاری تصویر کمک می کند. همانطور که انتظار می رفت لرزشگیر اپتیکال بسیار بهبود یافته G PRO 2 هم در این دستگاه به کار رفته است که بسیار کارآمد، برای ابطال لرزش ذاتی دست می باشد. رابط کاربری دوربین جی ۳ نسبت به جی ۲ بهبود یافته و همچنین سریع و زیبا تر شده است.

گل سر سبد سامسونگ از یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی با سنسور جدید ساخت خود با نام ISOCELL بهره می برد.

اس ۵ به لطف سیستم تمرکز مرحله ای آن، توانسته فوکوس تصویری کمتر از ۰.۳ ثانیه داشته باشد. دیافراگم لنز f/2.2 اس ۵ نیز گسترده تر از جی ۳ می باشد ولی به خاطر داشته باشید که گلکسی اس ۵ فاقد تثبیت کننده تصویر نوری می باشد.

با نگاه کردن به رابط کابری دوربین هر دو گوشی، واقعاً خوشحال می شویم که ال جی و سامسونگ تلاش خود را کرده اند که با یک نگاه ساده تر، به این موضوع بیپردازند. وقتی که شما شروع به جستجو در بین گزینه ها و به دنبال ویژگی های دوربین این دو دستگاه می گردید، به احتمال زیاد روش نزدیک تر و ساده تر ال جی را بیشتر درک می کنید، خانه هایی کوچکتر از اطلاعات و ویژگی هایی که همه و همه بر روی صفحه نمایش خود با یک سطر بعد از گزینه نشان داده خواهد شد. در مورد سامسونگ هم همین سادگی صدق می کند، اما خانه ها، بیش تر پخش شده اند.

رابط دوریبن جی۳:

رابط دوریبن جی3رابط دوریبن جی3رابط دوریبن جی3

رابط دوربین اس۵:

رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5رابط دوربین اس5

تا حالا فقط درباره نکات فنی و تفاوت های ظریف صحبت کرده ایم، اجازه دهید، در مورد کیفیت تصاویر بحث کنیم.

همانطور که انتظار می رفت، قضاوت بین این دو سخت است و به طور کلی این دو دستگاه واقعاً فوق العاده اند.

پس تکلیف ما چیست؟ خُب، به عبارت ساده، ملزومات، مانند قرار گرفتن دوربین در معرض و شرایط، به طور هوشمند توسط الگوریتم نرم افزار های زمینه ای هر دو دستگاه برای فراهم کردن بهترین عکس و فیلم تنظیم شده است. در واقع هنگامی که جداگانه به تصاویر گرفته شده از دو دوربین بنگریم، تفاوتی حس نخواهیم کرد و به احتمال زیاد شما تصاویر گرفته شده هر دو را جذاب می پندارید.

تنها زمانی که در کنار یکدیگر قرار داده شوند، می توان تصمیم گرفت که کدامیک بهترند. با این حال، ما شروع به تفاوت برخی از اختلافات بین واقعیت دو رنگ کرده ایم. شاید مهم تر از همه، گرم بودن رنگ تصاویر گرفته شده از دوربین جی ۳ می باشد که رنگ زرد به عکس ها می دهد و این موضوع به وضوح زمانی که عکس ها در کنار عکس های گرفته شده از اس ۵ قرار دهیم، حس می شود اما این موضوع هم فراموش نشود که عکس های اس ۵ کمی مایل به آبی هستند و این باعث شده است که در عکس گرفتن از چهره انسان، عکس صورت غیر طبیعی و غیر واقعی به نظر آید چرا که در ترسیم صورت انسان نیاز بیشتر به رنگ قرمز است و رنگ آبی آن جذابیت واقعی را به چهره نمی دهد.

به هر حال، وقتی که به عکس های گرفته شده از دوربین جی ۳ می نگریم عکس ها را جذاب تر می بینیم و این در حالی است که رنگ عکس های اس ۵ دقیق تر و به واقعیت زندگی، نزدیک تر است. (با دیدن تصاویر به حرف ما پی خواهید برد)

نمونه تصاویر:                      ال جی۳                                              اس۵

 

G3S5

G3S5

همانطور که قبلاً گفتیم، هر دو دوربین عالی هستند اما مصون از خطا هم نیستند، به نظر ما تصاویر و رنگ های واقعی از تصاویر جذاب غیر واقعی بهتر است.

در حال حرکت؛ سطح نویز هر دو عالی هستند و به ندرت ظاهر زشتی پیدا می کنند. با وجود وضوح فوق العاده اس ۵، انتظار نداشته باشید در زوم تصاویر به اطلاعات کامل و خوب در مورد اشیا بدست آورید.

در خانه ( اماکن سر بسته)؛ وضعیت بسیار متفاوت است، جی ۳ دوباره به تولید عکس های گرم می پردازد که در شرایط آبرومندانه روشن، و بیرون آمدن رنگ زرد را حس می کنید اما این ها همه در حالی است که اس ۵ با خنک نگه داشتن عکس، نتایج واقعی تری را به شما نشان می دهد.

در تاریکی؛ هنگامی که چراغ خاموش شود یا نور محیط را کم کنید بدون شک هر دو باید بر روی فلش خود تکیه کنند، جی ۳، پیش رو را، واضح تر و بهتر نشان می دهد، در واقع در تاریکی نور کم یا کامل، جی ۳ عکس هایی می گیرد که واقعاً رنگ مناسبی دارند، در حالی که اس ۵ عکس هایی پیش از حد سرد تولید می کند، عکس هایی مایل به آبی.

در مورد HDR جرقه ای زده شده است، هر دو دستگاه نتایج بسیار جذابی تولید کرده اند، عاری از سایه اندازی و مصنوعات تصویری.

از لحاظ کیفیت panaoramas، هر دو جی ۳ و اس ۵ می توانند چشم اندازه های دیوانه کننده بزرگی خلق کنند، ال جی جی۳ توان تولید پانورامای بزرگ تر از ۶۹ مگاپیکسلی را دارد و در مقایسه با پانورامای ۳۳ مگاپیکسلی اس ۵، بدون شک بهتر است و در پایان هر دو دوربین قادر به ارائه شگفت انگیزی از جزئیات پانورامای را دارند.

و در آخر، ضبط ویدئو. می توان گفت کیفیت فیلم برداری در هر دو دوربین عالی است، اس ۵ توان ضبط ویدئو با وضوح ۲۱۶۰p را با ۳۰ فریم بر ثانیه و وضوح ۱۰۸۰P را با ۳۰ فریم و ۶۰ فریم بر ثانیه و یک حالت صحنه آهسته دارد که با وضوح ۷۲۰P را با ۱۲۰ فریم بر ثانیه را فیلم برداری کند. جی۳ هم قابلیت فیلم برداری با کیفیت Full HD 1080p و با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه و قابلیت فیلم برداری با کیفیت ۲K یا ۲۱۶۰p و با سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه را دارد.

به طور کل به نظر می رسد که ویدئو های ضبط شده با اس ۵ از کیفیت و صدای بالا تری نسبت به جی۳ برخوردارند.

سرعت دوربین

چند رسانه

صفحه نمایش ۵.۵ اینچی QHD و یک بلندگوی قوی بدین معناست که جی۳ در پخش رسانه ها عملکرد مطلوبی را از خود به جای آورد، بیشتر از اس۵ به هر حال.

صفحه نمایش ۵.۵ اینچی، پانل QHD IPS، که برای تلفن های موبایل برای تماشای فیلم و تصاویر واقعاً چشمگیر است، اما مزیت جی۳ در یک سناریوی دنیای واقعی کاملاً مشخص نیست، مطمئناً صفحه ۵.۵ اینچی تضمین یک مشاهده راحت را با یک تلفن همراه می دهد اما انتظار نداریم که همه این پیکسل های اضافی (۸۰% بیشتر از حد معمول) به کار ما آید.

بدون شک جی۳ از این لحاظ بهتر از اس۵ است اما این قطعنامه که باید صفحه نمایش، QHD باشد، هنوز نادر است، به طور کلی، اگر شما یک فیلم را، از جی۳، از راه دور به اندازه کافی مشاهده کنید همه ی مزایا در وضوح تصویر که قطعنامه اضافی به ارمغان آورده است، بی اثر می شود. این تنها برای جی۳ نیست_ هر دستگاه دیگری که این مزیت را داشته باشد نمی تواند در بازی تغییر زیادی ایجاد کند.

اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که علم همیشه در حال پیشرفت است و شرکت ها برای فروش بیشتر مجبورند از تکنولوژی و فناوری های جدید استفاده کنند هر چند که برای مصرف کنندگان سودی نداشته باشد.

هر دو دستگاه از لحاظ برنامه های چند رسانه ای عملکرد خوبی داشته اند و شما هرگز در این مورد ناامید نخواهید شد.

ملزوماتی مانند گالری، پخش موسیقی و ویدئو همه به خوبی در هر دو گوشی اجرا می شوند.

چند رسانه ای G3
چند رسانه ای G3
چند رسانه ای S5
چند رسانه ای S5

 

هر دو دستگاه یک بلندگو در عقب دارند که می توانند صدایی با کیفیت و بلند و قابل قبول را برای شما تولید کنند (هر چند که جی۳ از صدای بلند تری برخوردار است).

خروجی صدا
خروجی صدا

کیفیت تماس

از لحاظ کیفیت تماس، ما می خواهیم به شما بگوییم که هر دو ال جی جی۳ و گلکسی اس۵ متوسط هستند. هر دو نوازندگان خوب و بالاتر از سطح متوسط می باشند.

جی۳؛ به نوبه خود متوسط با صدای بلند و دارای میکروفون حذف صداهای مزاحم می باشد. اما صدایی که به طرف دیگر می رسد معمولاً مبهم است. خروجی صدای گوشی نیز به اندازه کافی برای ایجاد آرامش در طول تماس، قدرتمند است، اما صدا کمی دور، و تا حدی تو خالی به نظر می رسد.

اس۵؛ خوب نیست، هر چند میکروفون آن نیز نسبتاً بلند است، اما در فرکانس های بالاتر صدا غیر طبیعی و بی کیفیت می شود، درست همچون زمانی می شود که صدای بلندگو دستگاه را تا آخر زیاد کنید، صدا کمی گنگ و بی کیفیت می شود.

عمر باتری

از روی کاغذ ال جی جی۳ به نظر می رسد که از اس۵ بالاتر است. حداقل از نظر ظرفیت باتری – ۳۰۰۰ در مقابل ۲۸۰۰ میلی آمپر ساعت.

با توجه به شدت پیکسل های انبوه صفحه نمایش QHD جی۳، انتظار می رفت که نتایج و عملکرد ضعیف تری از اس۵ به جای بگذارد، اما این طور نبود چرا که نتایج آزمون چیز دیگری را می گوید، جی ۳ نتیجه شگفت انگیز ۸ ساعت و ۵۰ دقیقه را در مقایسه با ۸ ساعت و ۲۰ دقیقه اس۵ گرفته است. این یک دستاورد بزرگ برای LG می باشد.

عمر باتری
عمر باتری

نتیجه گیری

هر دو دستگاه عالی بودند، و جالب اینجاست که هیچکدام در تبادل ضربات دردناک هم شکست نخوردند.

انتخاب بین هر دو سخت است و کاملاً سلیقه ای و این کاملاً به تصمیم شما بر می گردد که کدام یک را انتخاب کنید چرا که تفاوتی در باطن دستگاه ها نیست. شما هر دلیلی را می توانید برای انتخاب هر کدامشان به کار ببرید.

از لحاظ طراحی به طور کلی، ما احساس می کنیم که جی۳ موفق تر و جذاب تر از اس۵ است. برای کسانی که به دنبال دلیل، برای خریدن اس۵ هستند قابلیت ضد آب و گرد و غبار و اسکنر اثر انگشت می باشد.

جی۳ دارای یک ظاهر ۵.۵ اینچی و برتر می باشد اما همانطور که گفتیم به پانل QHD جی۳ نیازی نیست و این فقط یک راه حل برای فروش بیشتر است.

از لحاظ باتری هم که جی۳ ما را شگفت زده کرد و این یک امتیاز مثبت برای آن است.

از نظر عکس برداری؟ می توان اس۵ را پیروز میدان دانست چرا که دوربین اس۵ در عکس برداری و در کل فیلم برداری، کمی بهتر نسبت به جی۳ عمل کرده است.

پس چه کنیم؟ کدامیک را انتخاب کنیم؟ همانطور که در ابتدا ازاین مقایسه ذکر کردیم، انتخاب هر کدام از آنها به اولویت های فردی خود شما بر می گردد، به عنوان مثال هر ویژگی و برتری نسبی می تواند دلیل انتخاب شما شود. ما هیچ برنده ای را در این نبرد نمی توانیم انتخاب کنیم. به هر حال امیدواریم که توانسته باشیم کمکی در انتخاب شما در انتخاب بین این دو دستگاه کرده یاشیم.

انتخاب شما چیست؟

نظر ما این بود. بررسی و یک مقایسه کلی، تنها کمک ما برای بهترین انتخاب شماست، پیشنهاد میکنیم که اگر شما یکی از آن دو را انتخاب کرده اید و یا تصمیم خود را برای خریدن آنها گرفته اید، در زیر دلایل خود را ذکر کنید تا به دیگر دوستان کمک شود.راستی پیشنهاد می کنم بررسی تخصصی ال جی جی ۳  و بررسی تخصصی گلکسی اس ۵ رو هم ببینید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

32 نظرات

  1. با سلام
    من تا الان ۳تا گوشی داشتم اولی موتورولا،دومی LGبیوتی ،سومی LGکوکی که الارقم اینکه تو کارگاه ساختمانی زیر لاستیک تراک میکسر افتاد (بی حتی یک ترک) هنوز ۲سال تفلی داره کار می کنه،اما الان دیگه قدیمی شده.من به خاطر دوام این برند بهش علاقه دارم ولی دوست دارم بدونم g3 هم قوی هست؟ لطفا کسایی که دارن بگن کدوم برند تحت چه ضرباتی هنوز سالمه؟
    باتشکر.

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.