تقاضای فوق العاده برای Iphone SE اپل را غافلگیر کرد !

0
تقاضای بی سابقه از Iphone SE

طبق اطلاعات منتشر شده بر روی فروشگاه اینترنتی شرکت اپل  سیل تقاضا برای خرید Iphone SE به مدت ۲-۳ هفته ادامه پیدا کرده است و این نشان می دهد که شایعات هفته های اخیر که از سرد بودن بازار تقاضای این آیفون ۴ اینچی جدید حکایت می کردند کاملا بی پایه و اساس بوده اند ،در واقع تقاضا برای Iphone SE به قدری زیاد بوده که اپل هم انتظار این شرایط را نداشته و در حال حاضر شرکت اپل نمی تواند میزان تقاضا را کاملا پاسخگو باشد و به همین دلیل شاهد کمیاب شدن Iphone SE در بازار هستیم ، شرکت اپل می گوید میزان تقاضایی که سه هفته پس از شروع فروش Iphone SE وجود دارد با میزان تقاضایی که برای خرید  Iphone 5s و سه هفته پس از عرضه ی آن در بازار وجود داشته است برابری می کند.

رکورد بیشترین تقاضا برای یک آیفون مربوط به آیفون ۶ پلاس می باشد که حتی پس از ۴ هفته بعد از شروع عرضه ی آن هم هنوز مقدار زیادی تقاضا وجود داشت ، البته در مورد آیفون ۶ پلاس این تقاضای زیاد مسئله ای طبیعی می باشد و دلیل آن نیز محبوب بودن فبلت ها بود و این مسئله که آیفون ۶ پلاس اولین فبلت شرکت اپل بود نیز به این افزایش تقاضا دامن می زد.

گرچه آیفون SE توانسته تا مقداری اپل را در امر فروش یاری کند اما همه ی پیش بینی ها به کاهش کلی فروش آیفون ها اشاره می کند. انتظار می رود تا در روزهای آتی شرکت اپل گزارش مالی مربوط به دوره ی ۳ ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ را منتشر نماید و اگر پیش بینی ها به حقیقت بپیوندند این اولین باری است که میزان فروش آیفون ها در مقایسه با بازه ی زمانی مشابه یال پیش مقدار کمتری را نشان می دهد  ، البته باید به این مسئله توجه داشت که آیفون اس ای تنها چند روز توانست بر آمار فروش ۳ ماهه ی ابتدایی سال ۲۰۱۶ تاثیر بگذارد و می توانیم تا تاثیر فروش این آیفون ۴ اینچی جدید را در ۳ ماهه ی دوم سال میلادی جاری ببینیم.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.