رونمایی از تکنولوژی جدید شرکت Myris برای امنیت کامپیوتر های خانگی

2
shaxes

رونمایی از تکنولوژی جدید شرکت Myris برای امنیت کامپیوتر های خانگی:محصول جدید شرکت Myris برای امنیت بیشتر کامپیوترهای خانگی رو نمایی شد. این وسیله ی کوچک امنیتی با پورت USB به کامپیوتر وصل شده و از طریق اسکن عنبیه چشم و تشخیص هویت کاربر مجوز دسترسی به کامپیوتر را صادر می کند.این تکنولوژی با استفاده از اسکن عنبیه چشم هر دو چشم را به صورت جداگانه  اسکن و ۲۴۰ نقطه خاص روی هرکدام از آن ها شناسایی کرده و یک امنیت بیومتریک فوق العاده برای شما فراهم می کند.

 

eye

این تکنولوژی با سایر روش های رمز دهی و رمزنگازی مانند امضای دیجیتال ، اسکن اثر انگشت ، رمزگذاری دیجیتالی و… سازگار بوده و می توان به طور توام نیز از آن ها استفاده کرد. احتمال خطای این دستگاه امنیتی یک در دوتریلیون می باشد(تقریبا میشه گفت صفر چون جمعیت کره زمین ۱۰ میلیارد هم نشده و با ۲ تریلیون خیلی فاصله داره تا توش ۲ نفر با ۴۸۰ نقطه خاص مشابه در دوچشم  پیدا بشن.)

 شکل زیرنشان دهنده ی  مقایسه ای ساده از میزان اشتباهی است که می تواند در ارسال مجوز از طریق پارامترهای بیومتریک رخ دهد .

 

bio

همان طور که در تصویر نیز مشخص است احتمال خطا در :

تشخیص صدا : ۱ در ۵۰۰

تشخیص چهره : ۱ در ۱۰۰۰

اسکن اثر انگشت: ۱ در ۱۰۰۰۰

اسکن چشم : ۱ در ۱۵۰۰۰۰۰

و

اسکن دی ان ای: ۱ در   800000000000000

می باشد. البته باید توجه داشت که میزان دقت دستگاه های اندازه گیری و مجوز دهی با هم یکسان نبوده و با توجه به شرکت ارائه دهنده  ، دستگاه مختلف ساخته شده برای این کار و محل مورد استفاده محصول ، متفاوت می باشد .

 

eye

این محصول جدید تشخیص هویت شرکت Myris با دقت بسیار بالایی که برای کاربران ارائه می دهد یک دستگاه ایده آل برای تشخیص هویت و صدور مجوز می باشد. نحوه ی استفاده از این دستگاه بسیار آسان می باشد:

  • ابتدا از طریق کابل USB آن را به کامپیوتر وصل کنید .
  • نرم افزار آن را که همراه محصول می باشد نصب کنید.
  • اسکنر را به چشمان خود نزدیک کنید تا کلید اولیه برداشته شود.

دستگاه آماده به کار است و شما می توانید به سادگی یک نگاه کردن :

 

eye

کامپیوتر خود را قفل کرده ویا قفلش را باز کنید. با قابلیت های اضافی که این دستگاه  برای شما فراهم می کند شما می توانید فایل ها ، سایت ها و هر آنچه را که در کامپیوترتان میخواهید قفل و امنیت را در سیستم خود فراهم کنید.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

2 نظرات

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.