بازی اندرویدی دیوی کلاه قرمزی با عنوان خالی تقال !

0

گیم شو : خالی تقال را باید جزء آن دسته بازیهایی دانست که هر چه دارد از ایده ی بانمکش دارد. نه رابط کاربری خوب، نه موسیقی اختصاصی، نه هیچی… هیچی ندارد. اما صفحه را نبندید و تا پایان بررسی با ما همراه باشید.
بعد از شانه بالا انداختن کاراکتر فامیل دور، اولین چیزی که بعد از وارد شدن به منوی بازی توجه شما را به خودش جلب میکند، نوشته های عجیب و غریب منوی بازی است! «درباره ی شما»، «گمراه کردن»…

بیخیال اینها میشوید و دکمه ی شروع را میزنید و از بازی خارج میشوید! بله! دیگر احتمالا باید متوجه شده باشید که هیچ چیز بازی به زبان بچه آدم نوشته نشده و به زبان دیو، دیوی کلاه قرمزی نوشته شده است! همه چی بازی برعکس و وارونه نوشته شده…
با زدن دکمه ی خروج، وارد بازی میشوید و بازی آغاز میشود. در این بازی باید بتوانید متضاد و مقابل کلماتی که به شما نشان داده میشود را حدس بزنید. به نظر ساده می آید اما آنقدرها هم ساده نیست. کلماتی که به نمایش در می آیند، کلماتی هستند که عموما مغز شما با آنها بیگانه است. کلماتی مثل «خاگُربه» که مثلا میشود «خاموش» و یا نام بازی یعنی «خالی تقال» که میشود «پرتقال». باز هم به نظر ساده می آید ولی باز هم جا دارد بگوییم آنقدرها هم ساده نیست. در مراحل جلوتر با چالش های بیشتری روبرو خواهید شد. با برخی از کلمات سوت از کله تان بلند خواهد شد.

اما به هرحال بازی آنقدرها هم سخت نیست و با کمی جلو رفتن، بازی دستتان می آید! میتوانید با توجه به کلمات قبلی ای که حل کرده اید، جواب بسیاری سوالات بعدی را به دست آوردید. در کل میزان دشواری بازی، متوسط رو به پایین است.
از نقایصی که از این بازی میتوان گرفت، وجود نداشتن بخش انتخاب مراحل است، به طوری که وقتی دکمه ی خروج را میزنید، مستقیما وارد آخرین مرحله ای که در آن بوده اید میشوید. البته به نظر ما می آید در این کار، تعمدی وجود داشته است: در مراحل بازی، دکمه ای وجود دارد که با آن میتوانید وارد مراحل گذشته شوید.

در این بخش باید از حافظه ی خود استفاده کنید. مراحلی که رد کرده اید (مثلا پرتقال در مرحله ی دو) برایتان باز میشوند و اینبار سوال، «پرتقال» است و شما باید بنویسید «خالی تقال». اگر بخش انتخاب مراحل بازی وجود داشت، شما با رجوع به مرحله ی دو، به این پاسخ ها دست پیدا میکردید.

بخش دیگری از بازی که لازم میبینیم به آن اشاره کنیم، بخش «از دست رفته ها» در منوی بازی است. در این بخش که شاید یک چیزی شبیه «Extras» در بازیهای مختلف باشد، به مرور، مواردی باز میشوند.
نوشته هایی که در این بخش باز میشوند، نوشته های کپی شده نیستند و بازی دارای نویسنده بوده است. این نوشته ها که ماجراهایی از شخصیت های کلاه قرمزی هستند، گاهی بی هدف و بی معنی و گاهی ناظر به برخی موضوعات هستند:

هم چنین عکسهایی در این بخش به مرور باز میشوند تحت عنوان «ادای دیوی» که بیانگر این است که افراد مربوطه در حال در آوردن ادای دیوی هستند!

دانلود از بازار

در مجموع، باید بگوییم، ما با یکی از جالب ترین بازی های ایرانی اندروید رو به رو گشتیم. بازی ای که شاید هیچ وقت رویتان نشود آن را به کسی معرفی کنید، اما مطمئنا برایتان بسیار دوست داشتنی و سرگرم کننده خواهد بود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.