با این اپلیکیشن میتوانید امواج نامرئی اطراف خود را مشاهده کنید !

0
امواج نامرئی

اپ شو : به طور طبیعی و چه به شکل غیر طبیعی در اطراف ما و در هوا امواج نامرئی وجود دارند که چشم انسان از مشاهده آنها ناتوان است. اما به تازگی در یک پروژه جدید با یک اپلکیشن برای گوشی هوشمند با نام Architecture of Radi این امر ممکن خواهد شد و شما میتوانید در هر جایی که هستید امواج اطرافتان را در گوشی و تبلت خود مشاهده کنید.

امواج نامرئی اطرافتان را ببینید

این طرح بسیار مفید و هیجان انگیز توسط فردی به نام ریچارد ویژجن آغاز شده است که قصد دارد با طراحی اپلیکشن Architecture of Radio این امواج نامرئی را بر روی دستگاه شما به نمایش در آورد. اما لازم به ذکر است که این اپلیکشن به خودی خود امواج را مشخص نمیکند ، چرا که داده ها ی خود را از OpenCellD به دست میاورد که بسیاری از دکل های مخابرات را در کل زمین زیر نظر آن کار میکنند.

اپلیکیشنی برای مشاهده امواج اطراف

این اپلیکیشن تقریبا میتواند تمام امواج که محصولات ساخت انسان تولید میکنند را به نمایش در آورد ، امواج ی مثل وای فای ، ماهواره ها و دکل های مخابرات .

فرد طراح در مورد این پروژه اظهار نظر بسیار جالبی داشته است . او میگوید :
با اضافه شدن دستگاه های فرستنده ی موج ها برای من بسیار جالب توجه بود که بتوان به گونه ای این امواج ارسالی را مرئی کرد.

از جمعیت ۷ میلیاردی بر روی کره ی زمین ۶.۸ میلیارد از آن ها تلفن همراه دارند. پیشبینی میشود که تا سال ۲۰۱۹ بیشتر از ۱.۸ میلیارد از این دستگاه ها متصل به شبکه های بی سیم باشند. برای دریافت این اطلاعات از سوی اپلیکیشن تنها لازم است که امکان استفاده از موقعیتتان را به اپلیکیشن بدهید تا امواج موجود در نزدیکی خود را ببینید.

این نرم افزار هنوز به مرحله پایانی خود نرسیده است ؛ اما به زودی برای هر دو نوع سیستم عامل اندروید و iOS عرضه خواهد شد. گفته شده است که آذر ماه امسال برای iOS و در زمستان همین سال نیز برای دستگاه های اندرویدی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع : msn

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.