آیا بلوتوث سریع تر از وای فای است؟

0

اگر گوشی هوشمند شما هر دو امکان بلوتوث و وای فای را دارد این سوال برای شما پیش می آید که برای انتقال داده کدام یک سریع عمل میکنند؟ بلوتوث و وای فای هر کدام مزیت ها و معایت خاص خودشان را دارند و نمی توان در هر جا و مکانی از آن ها استفاده کرد.

همانطور که میدانید بلوتوث اتصالی از نوع کوتاه برد است که می تواند با مصرف انرژی کمتر و بی سیم و فقط از طریق امواج رادیویی اطلاعات را بین دو وسیله الکترونیکی انتقال دهد و وای فای نیز مانند بلوتوث دارای سیستمی بی سیم است که می توانید از آن در مکان ها و محیط هایی خاص که دارای این سیستم هستند استفاده کنید، بلوتوث را هر کجا که میخواهید می توانید استفاده کنید ولی وای فای فقط در حضور امواج وای فای قابل دریافت است.

نرخ حداکثری انتقال اطلاعات در بلوتوث در بهترین شرایط ۳ Mbps است ولی سرعت انتقال اطلاعات در شبکه وای فای ۵۴ تا بیشتر از ۱۳۰۰ Mbps است البته این سرعت برای وای فای بستگی به نوع دستگاه و مودم شما دارد که از نوع G ، n یا ac باشد. بنابراین بلوتوث دارای سرعت کمتری نسبت به وای فای است.

بلوتوث های ورژن ۳ و ۴ دارای سرعت بیشتری نسبت به نسل قبلی خودشان دارند ولی سرعت تمامی آنها به سرعت وای فای نمی رسد.

منبع : زوم تک

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.