شوالیه آهنین ، سریعترین کامیون دنیا ، محصول جدید شرکت ولوو

0
volvo-iron-knight

ولوو سازندهٔ سوئدی خودروهای سنگین و همچنین قطعات مرتبط با آن است که در سال ۱۹۲۴ تاسیس گردید.گفتنی است انواع تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات ترابری و سازه‌ای، تجهیزات هوافضا و… از جمله تولیدات ولوو محسوب می شوند.
این شرکت در ادامه فعالیت های خود در سال ۱۹۹۹ قسمت خودروهای سبک خود با نام ولوو کارز را به فورد واگذار نمود.

volvo-iron-knightآن چه که در مورد این نام معروف است، خودرهای سنگین آن است و تقریبا در تمامی کشورها مردم دنیا با این نام آشنا هستند.با این حال، ولوو به این محبوبیت اکتفا نکرده و در حرکتی تصمیم گرفت تا نام خود را مجددا به قله های موفقیت برساند، از همین رو چندی پیش یکی از کامیون‌های این شرکت رکورد کشش سنگین‌ترین بار ممکن را به نام خود ثبت نمود.

volvo-iron-knight این کامیون که شوالیه آهنین (Iron Knight) نام گرفته، با موتور ۲۴۰۰ اسب بخاری خود توانست تا خود را به عنوان سریع‌ترین کامیون به دنیای خودرو معرفی کند.
گفتنی است شوالیه آهنین این اسم و رسم را بعد از اینکه فاصله‌ی ۵۰۰ متر را با حداکثر سرعت ۱۳۱ کیلومتر بر ساعت در مدت زمان ۱۳.۷۱ ثانیه و فاصله ۱۰۰۰ متری را نیز در مدت زمان ۲۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۱۶۹ کیلومتر بر ساعت طی نمود، به خود اختصاص داد.

volvo-iron-knight اما موفقیت این محصول به همینجا ختم نمی شود، چون در روز مسابقه شوالیه آهنین توانست تا با رسیدن به سرعت ۲۷۶ کیلومتر بر ساعت رکورد فوق العاده ای از خود برجای بگذارد.

volvo-iron-knightاین کامیون به لطف تقویت پیشرانه‌ی دیزلی و استفاده از توربوشارژر‌ها ، این امکان را پیدا کرده تا ۲۴۰۰ اسب بخار را در کنار ۶۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید نماید.گفتنی است جعبه‌دنده‌ی استاندارد کامیون‌ در شوالیه آهنین به کار رفته که خود مجددا نشان دهنده قدرت و عملکرد بی نظیر آن است.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.