طراحی سایت اینتن

فقط آیفون اپل می تواند یک دهه عمر کند

0
فقط آیفون اپل می تواند یک دهه عمر کند
به این پست امتیاز دهید

به گزارش زوم تک به نقل ار روزنامه هفت صبح اپل همیشه گوشی های هوشمندی قدرتمند را به بازار اسمارت فون ها ارائه کرده است ، گزارش جالبی که در روز های اخیر منتشر شد اثبات می کند آیفون هایی که ده سال پیش توسط اپل به فروش رسیده است هم اکنون بعد از ده سال توسط کاربران مورد استفاده قرار میگیرد.

این گزارش اثبات میکند گوشی های هوشمند اپل تنها اسمارت فون هایی هستند که می توانند یک دهه عمر کنند. این گزارش در حالی منتشر شد که بسیاری ار علاقه مندان گوشی های هوشمند اپل منتظر رونمایی از جدید ترین مدل آیفون هستند.نکته بسیار جالب اینجاست که اپل تا کنون 1.163 میلیارد گوشی هوشمند آیفون را به علاقه مندان آیفون فروخته است.

به طور دقیق تر این کمپانی، فعال در عرصه تحلیل و بررسی بازار مدعی شده که 62.6 درصد از تعداد کل آیفون های فروخته شده اپل، همچنان در حال استفاده کاربران است؛ بنابراین هنوز 728 میلیون آیفون قدیمی در دست کاربران سراسر جهان قرار دارد. در ادامه این گزارش عنوان شده که 25 درصد از کل گوشی های هوشمندی که در حال حاضر (ماه آوریل) در اختیار کاربران سراسر جهان قرار دارد، متعلق به شرکت اپل بوده؛ این درحالی است که این کمپانی اکنون تنها 15 درصد از کل سهم گوشی های تولید شده در جهان را در اختیار دارد.

1. با نگاهی به آمار کاربران ایفون های اپل ، 31 درصد از استفاده کننده از آیفون ها در دست کاربران چینی است. چینی ها علاقه بسار زیادی به این گوشی هوشمن دارند.این در حالی است که کشور آمریکا نیز با داشتن 120 میلیون کاربر آیفون (16.4 درصد) در رده دوم کشورهای با بیشترین کاربر آیفون قرار دارد. در بین تمامی محصولات، آیفون 6 با سهم 21 درصدی کاربران در صدر فهرست قرار دارد (تا ماه آوریل).

گوش های هوشمند آیفون 6 اس با 18، آیفون 7 با 11، آیفون 6 پلاس با 9 و آیفون 6 اس پلاس نیز با 8 درصد در رده های بعدی دستگاه های آیفون با بیشترین کاربر قرار دارند.

آیفون 6 و آیفون 6 پلاس یکی از قدرتمند ترین گوشی های هوشمند اپل هستند. این در حالی است که در زمان رونمایی آیفون 7 اطلاعاتی از تولید آیفون 8 در گزارش ها منتشر شد که باعث افت نامحسوسی از فروش دستگاه های آیفون 7 شد.

2. در شرایطی که بسیاری انتظار دارند، اپل با معرفی آیفون 8 تحولی بزرگ را در میان محصولات همراه خود ایجاد کند اما شاید یکی از دلایلی که همچنان مدل های قدیمی این تلفن مورد استفاده قرار می گیرند را بتوان در کم بودن تغییرات ساختاری آنها دید. اگر نگاهی به مجموعه آیفون های عرضه شده طی 10 سال اخیر کنیم، متوجه می شویم که اکثر مدل ها حداقل از لحاظ کاربرد و مشخصات ظاهر شباهت بسیاری به یکدیگر دارند.

همین مسئله کار را برای طراحان سیستم عامل اپل ساده تر کرده. آنها مجبور نیستند که تغییرات ساختاری را روی سیستم عامل ایجاد کرده و همین نکته گزینه جدیدی را پیش رویشان قرار می دهد. اگر به تاریخچه انتشار نسخه های مختلف سیستم عامل آی او اس نگاه کنیم، متوجه می شویم که معمولا هرکدام از تلفن های اپل تا چیزی حدود چهار سال از لحاظ نرم افزاری پشتیبانی می شوند. شاید جدیدترین قابلیت های سیستم عامل در اختیار مدل های قدیمی قرار نگیرد اما انتشار به روزرسانی به این معنی است که تلفن شما هنوز از رده خارج نشده و می توانید برای زمان بیشتری به صورت اصولی از آن استفاده کنید.

3. با بررسی محصولاتی که از اندروید استفاده می کنند، به این نتیجه می رسیم که در مرحله اول تفاوت سخت افزار و نرم افزار باعث می شود که از همان ابتدا با پایین بودن سرعت کارایی رو به رو شویم. این مسئله در ادامه با انتشار به روزرسانی های اندروید بدتر شده و به مرحله ای می رسد که تولیدکننده سخت افزار مجبور می شود، محصول خود را از میان دریافت کنندگان نسخه های جدید اندروید خارج کند.

کافیست یک گوشی مبتنی بر اندروید دیگر به روزرسانی دریافت نکند تا با حجمی از مشکلات درگیر شده و عملکرد اولیه خود را به نمایش درنیاورد. در مقابل وضعیت برای آیفون کاملا متفاوت است. سخت افزار و نرم افزار آیفون هر دو توسط اپل تولید شده و همین مسئله به هماهنگی بیشتر آنها کمک می کند. نه تنها در ابتدای خرید آیفون ها با وجود ضعف سخت افزاری نسبت به رقبای اندرویدی، سرعت بهتری دارند بلکه همین مسئله در ادامه و با انتشار به روزرسانی ها ادامه پیدا می کند. اپل می داند که سخت افزار قدیمی آنها در چه نقاطی ضعف دارد و با استفاده از این دانش سعی می کند در آینده از آنها برای بهبود کارایی استفاده نکند.

نظر شما در مورد این گوشی هوشمند چیست ؟ به نظر شما واقعا آیفون های عمر بیشتری نسبت به سایر برند های گوشی های هوشمند دارند ؟ منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

منبع

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.