طراحی سایت اینتن

استیضاح ترامپ : آیا ترامپ برکنار خواهد شد؟

0 رجبی
استیضاح ترامپ : آیا ترامپ برکنار خواهد شد؟
به این پست امتیاز دهید

استیضاح ترامپ : آیا ترامپ برکنار خواهد شد؟ پرونده های مختلفی در خصوص ترامپ و اطرافیان او یکی پس از دیگری در حال اثبات است و اخیرا با توجه به ادعای که علیه ترامپ رئیس جمهور امریکا در ارتباط با پرداخت حق سکوت در مورد زنان های که با آن ها رابطه داشته، یک بار دیگر خبر استیضاح ترامپ جز سرتیتر خبرهاست.

در حالت فعلی استیضاح به معنی وارد نمودن اتهامات از سمت کنگره امریکا می باشد که این موضوع می تواند شروع محاکمه برای رئیس جمهور باشد.اگر که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا نبود می توانست پرونده ی قضایی علیه وی با توجه به ادعاهای گفته شده در دادگاه مایکل کوهن، وکیل سابقش تشکیل شود.

استیضاح دونالد ترامپ

اینگونه که حقوقدانها میگویند در زمان ریاست جمهوری ترامپ نمی توان پیگرد قضایی صورت بگیرد و فقط تنها کار برای اینکه وی از این مقام برکنار شود ،استیضاح اوست. اما سوال اینجاست که آیا واقعا چنین کاری می تواند انجام گردد؟ تاکنون در دولت امریکا کدام رئیس جمهورها استیضاح شده اند و نتایج آن ها چه بوده است؟

شاید جواب این سوالها غیرمنتظره باشد. ولی در شرایط کنونی می توان استیضاح را مقدمه ی برای محاکمه رئیس جمهور دانست که به معنی وارد کردن اتهامات از سوی کنگره امریکاست.

با توجه به پیش بینی های که توسط قانون ایجاد شده است رئیس جمهور و معاونش و همچنین مقامات کشوری ایالات متحده را میتوان بعد از استیضاح به دلیل خیانت به کشور یا جرایم دیگر و رشوه خواری و جنحه های مرتبط با مناصب اصلی دولتی و حکم محکومیت به دلیل جرمها از سمتهای که داشته اند برکنار نمود.

شروع پروسه استیضاح باید از مجلس نمایندگان آغاز گردد و برای اینکه به جریان بیوفتد به رائ اکثریت نمایندگان نیاز داشته است. اگر این رای کسب شود در سنا محاکمه برگزار می شود. در این مرحله برای برکنار شدن رئیس جمهور به رای دو سوم نمایندگان سنا نیاز است.

هنوز چنین اتفاقی در تاریخ ایالات متحده آمریکا رخ نداده است.

آیا این امکان وجود دارد که دونالد ترامپ را استیضاح کرد؟

استیضاح ترامپ : آیا ترامپ برکنار خواهد شد؟ روی کاغذ بله این امکان وجود دارد. آنطور که وبلاگ Lawfare گفته است میتوان او را برای “حفظ، حمایت و دفاع” به نقض سوگند ریاست جمهوری اش از قانون اساسی امریکا متهم نمود ولی این مورد در واقعیت تقریبا بعید بوده که چنین اتفاقی رخ بدهد.

آنتونی زورکر میگوید در صورتی که مجلس نمایندگان دست دموکراتها بوده است، هم اکنون طرح استیضاح دونالد ترامپ در روند اماده شدن بود.ولی آن چیزی  که واقعیت نشان میدهد مجلس نمایندگان به دست دموکراتها نمی باشد و کنترل 2 مجلس نمایندگان و سنا در اختیار جمهوری خواهان است.

بیشتر جمهوری خواهان به دونالد ترامپ وفادار هستند و در نظرسنجی های که انجام شده از میزان محبوبیت وی کاسته نشده البته در این میان استثناهای نیز دیده می شود مانند سناتور جان مک‌کین که رسوایی های دونالد ترامپ را به زمان ریچارد به واترگیت تشبیه کرده است.

با وجود اینکه برخی از سیاست مدارن جمهوری خواه در تلاش اند تا بتوانند بحران ها و مشکلات را کم اهمیت و بی ارزش نشان دهند ، در ماه نوامبر دیگرانی در انتخابات میان دوره ی نامزده شده اند و به این فکر می کنند که آیا رهبری ترامپ می تواند ضربه ی به موقعیت آن ها در بین رای دهندگان وارد کند یا خیر؟

استیضاح دونالد ترامپ

دونالد ترامپ در خصوص استیضاح خود با یک شبکه تلویزیونی گفته است که در صورتی که وی استیضاح شود به اقتصاد امریکا صدمه ی زیادی وارد می شود که موجب فقیر شدنش می شود. این موضوع در حالی است که کمتر رئیس جمهوری در مورد استیضاح خود صحبت کرده است.

استیضاح ترامپ : آیا ترامپ برکنار خواهد شد؟ و در آخر نیکسون خودش کنار رفت تا از استیضاح در امان باشد و این درست همان کار عاقلانه ی می باشد که هر آدمی در وضعیت شبیه به واترگیت می تواند انجام بدهد.

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.