عضویت در کانال تلگرام زوم تک

چند روش برای یادگیری زبان با موزیک

۰

کلید یادگیری خوب زبان چیه؟

اراده و پشتکاره؟ یا صرفا یه چیز ذاتیه؟

به نظر میرسه چیزی غیر از اینها باشه.

کلید یادگیری خوب اینه که با استفاده از ابزار و عادات مناسب، آموزش رو برای خودتون جذاب کنید.

نظرتون درباره موسیقی به عنوان یه ابزار موثر برای یادگیری چیه؟

این واقعا جواب میده. شواهد علمی قابل توجهی وجود داره که نشون میده چطور موسیقی میتونه در یادگیری گرامر، لغت و تلفظ به شما کمک کنه.

زبان محاوره و روزمره یاد بگیرید. آهنگ ها اغلب شامل تعداد زیادی لغات، عبارات و اصطلاحات کاربردیه. از اونجا که مخاطب اونها انگلیسی زبان فرض شده، زبان اونها عامیانه، عادی و روزمره است. به شرطی که آهنگ رو درست انتخاب کنید.

گوشتون رو بیشتر با زبان انگلیسی عادت بدید. گوش دادن به موزیک های انگلیسی به شما اجازه میده تمرکز بیشتری روی تلفظ کلمات داشته باشید و ریتم و لحن زبان انگلیسی رو بهتر بفهمید.

زبان رو در ذهنتون تثبیت کنید. بسیاری از لغات و الگوها در یک موزیک تکرار میشه و در نتیجه راحت تر در ذهن قرار میگیره. حتما شما از این ویژگی خارق العاده موسیقی اطلاع دارید. آهنگ ها و شعرها اغلب بیش از حد در ذهن نفوذ میکنه و بارها و بارها در ذهن ما پخش میشه و این ویژگی به شما در یادگیری زبان و حفظ لغات و عبارات کمک میکنه. در واقع بعد از مدت کوتاهی خواهید دید که فراموش کردن اونها غیر ممکن شده. آهنگ ها احساسی هستند. رابطه ما با موسیقی عمیق، قدرتمند و ارزشمنده. این کلیدی برای بازکردن قفل حواس ماست و در واقع ما رو تحت تاثیر قرار میده و همینطور حال روحی و جسمی ما رو بهبود میبخشه. وقتی چیزی با احساسات ما سرو کار داره یادآوری اون برای ما آسونتره.

موسیقی یه عادت راحته. یکی از دلایلی که مردم یادگیری زبان رو مشکل میدونن، نداشتن وقت کافی برای مطالعه است. ولی اگه این امکان فراهم بشه که در حین گوش دادن به موسیقی، زبان یاد بگیرید دیگه لازم نیست زمان زیادی صرف کنید، چون میتونید هر جا که باشید به موسیقی گوش بدید. میشه زمانی که در ماشین هستید یا در آشپزخانه مشغول آشپزی و یا حتی هنگام دوش گرفتن، یه آهنگ انگلیسی بذارید و با انتخاب آهنگ مورد علاقه تون بارها و بارها بدون اینکه خسته بشید، به اون گوش بدید.

توسط موسیقی با فرهنگ انگلیسی زبان ها آشنا بشید. موسیقی شما رو به فرهنگ مردم انگلیسی زبان میبره و به شما طرز تفکر و احساس اونها رو نشون میده. همینطور آشنایی با آهنگ ها و خواننده های محبوب به شما یه موضوع برای صحبت با دوستای انگلیسی زبان میده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.