آشنایی با خودرو های هیدروژنی

0

موضوعی که امروز می خواهیم به آن بپردازیم در رابطه با خودرو های هیدروژنی می باشد. خود رو های هیدروژنی همان طور که از اسمشان پیداست خودرو هایی هستند که با هیدروژن گازی کار می کنند. اما اینکه چگونه کار می کنند و بسیاری از سوال های دیگر که شاید فکرتان را مشغول خود کرده باشد سوالاتی هستند که امروز در این مقاله می خواهیم جواب آنها را بدهیم پس تا پایان با زوم تک همراه باشید.

خودرو های هیدروژنی در یک پله بالاتر از خودرو های هیبردی قرار دارند. چون باتری که در این خودرو ها استفاده می شود دارای موادشیمیایی نیستند و واحد آنها ولتاژ جریانی نیست. بله درست حدس زده اید ، این خودرو ها مقدار انرژی باتری خود را از هیدروژن جمع شده در خازن های باتریشان به دست می آورند. 

اینگونه که جایگاه های سوختی مخصوصی وجود دارند که به جای بنزین اگر شما خودروی هیدروژنی خود را به آنجا برده و باک آن را پرنمایید خودرو شما به جای باک خود باتریش با گار هیدروژن پر خواهد گردید.

اما این که چه ماشین هایی دارای این تکنولوژی جدید هستند؟ می توان به خودرو ی جدید هیوندا اشاره نمود. سال پیش هیوندا از نسل جدید توسان پرده بداشت. این خودرو دارای ۵۸۰۰۰ دلار قیمت بود و با هیدروژن کار می کرد. از خورو ساز های مشهور دیگر می توان تویوتا و هوندا را نام برد که در این زمینه فعالیت داشته اند.

این گاز بی خطر و پاک در کشور های متعددی نظیر کره و چین و تایوان و … تولید شده سپس به پمپ های سوخت مرکزی ارسال خواهند گردید. 

یکی از نقات قوت این تکنولوژی آن می باشد که گاز هیدروژن پس از مصرف در موتور ماشین ، اکسیژن تولید نموده و می توان گفت پاک ترین نوع گاز و تکنولوژی به ساخته ی دست بشر هست. حتی می توان گفت این قابلیت از خودرو های هیبردی هم سرتر است.

نظر شما در رابطه با این خودرو ها چیست؟ چقدر طول می کشد تا این تکنولوژی در ایران هم شیوع پیدا کند؟

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.