محصول انقلابی HTC در راه است / هدست واقعیت مجازی

0
HTC-Vive (3)

ادغام کردن فضای مجازی و فضای واقعی امری است که محققان سال هاست به دنبال آن هستند.این امر مطمئنا فصای یکنواخت و خسته کننده تکنولوژی های امروز برای کاربران را متحول کرده و تجربه ای بسیار متفاوت را ارائه خواهد کرد.اینکه قادر باشید در دنیای مجازی هر جا که می خواهید قدم گزاشته و اطرافتان را احساس کنید به هیچ وجه تجربه ای تکراری و خسته کننده نخواهد شد.حال پس از مدت ها تلاش محققان در این زمینه عرضه محصول جدید اچ تی سی نقطه عطفی برای صنعت مذکور خواهد بود و علاقمندان برای رونمایی آن لحظه شماری می کنند، چون در بررسی نمونه‌های آزمایشی این هدست،یک تحول بزرگ در عرصه فناوری مشاهده شده است.

HTC-Vive (1)این محصولVive  نام گرفته و قرار است تا در آوریل سال ۲۰۱۶ روانه بازار شود،اما مدل اولیه آن در نمایشگاه CES سال ۲۰۱۶ در لاس و گاس رونمایی خواهد شد.از قرار معلوم این هدست با وجود پیشرفته بودن رابط کاربری ساده‌ ای دارد و قیمت آن نیز نسبت به دیگر هدست‌های واقعیت مجازی ارزان تر است.مسئولا htc مدعی شده اند از مدل های مختلف این هدست می توان علاوه بر سرگرمی و تفریح برای اسکن سه بعدی مغز یک بیمار نیز قبل از انجام عمل جراحی استفاده کرد.از دیگر ویژگی های این محصول می‌توان به امکان چرخش ۳۶۰ درجه و تجربه‌ حضور مجازی در اماکن و فضاهای مختلف، اجرای بازی های ویدیویی متنوع و … اشاره کرد.

HTC-Vive (2)به عنوان ساده‌ ترین تعریف،این تکنولوژی را می توان به دنیایی تشبیه نمود که در عین مجازی و سه بعدی بودن، زمانی که کاربر به آن وارد می‌شود احساس می کند که در آن دنیا قرار دارد و می ‌تواند در آن غوطه ور شود.
محقان در تلاشند تا مرز بین رویاها و واقعیت را از میان بردارند.

منبع : itpro

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.