عضویت در کانال تلگرام زوم تک

اچ تی سی تا کنون ۱۴۰ هزار هدست واقعیت مجازی Vive فروخته است

۰

از آغاز فروش هدست های واقعیت مجازی اچ تی سی شش ماهی است که می گذرد و اچ تی سی بالاخره آمار فروش محصول جدیدش را منتشر کرد، علی رقم فروش ناامید کننده دیگر محصولات اچ تی سی فروش هدست جدید Vive توانسته است تا این شرکت تایوانی را تا حدودی سربلند کند.

امروزه هدست های واقعیت مجازی که به آنها VR نیز گفته می شود توانسته اند تا بازار نسبتا جدیدی را نصیب خود کنند و شرکت های زیادی این محصول جدید را تولید می کنند از جمله آن ها شرکت تایوانی اچ تی سی است که فروش فوق العاده ای در هدست Vive داشته است و برخلاف پیش بینی هایی که انجام گرفته است مدیر عامل شرکت اچ تی سی اعلام کرده است که ۱۴۰ هزار عدد از این هدست تا ماه اکتبر به فروش رسیده است و این در حالی است که اچ تی سی در طول دو ماه اخیر توانسته ۱۰۰ هزار عدد Vive به فروش برساند که بخش قابل توجهی از فروش این VR است.

با این وجود اچ تی سی رقبای جدیدی مانند Facebook و Sony پیدا کرده که هرچند هنوز چند گام عقب تر است، با توجه به گزارشات جدید  سونی این شرکت توانسته است تنها در سه روز بیش از ۵۰ هزار پلی استیشن VR در ژاپن به فروش برساند که با فروش جهانی این محصول تعداد فروش ها چند برابر می شود. البته این ها همه به لطف فروش ۴۰ میلیونی پلی استیشن در سراسر جهان است.

فیسبوک هم به تازگی خبری منتشر کرده و طبق آن انتظار فروش ۴۰۰ هزار عددی Oculus Rift را تا پایان سال ۲۰۱۶ دارد. در هر صورت این آمار برای شرکت اچ تی سی مناسب است و اگر اچ تی سی قصد دارد تا فروشی بهتر داشته باشد باید استراتژی خود را تغییر دهد و هدست واقعیت مجازی خود را در برابر رقبای سرسختی مانند سامسونگ و گوگل قرار دهد تا بتواند در این صنعت حرفی برای گفتن داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.