طراحی سایت اینتن

چطوری با برنامه فتوشاپ تایپ کنم ؟

0 رجبی
چطوری با برنامه فتوشاپ تایپ کنم ؟
4.5 (90%) 2 votes

چطوری با برنامه فتوشاپ تایپ کنم ؟همانطور که می دانید فتوشاپ یکی از برنامه های گرافیکی می باشد که به عنوان یکی از ابزارهای اصلی برای گرافیست ها به شمار می رود و تقریبا غیرممکن است که آن ها از چنین برنامه ی محبوبی استفاده نکنند. برای افرادی که تجربه کار کردن با فتوشاپ را ندارند تایپ کردن دشوار است و شاید در نگاه اول کاملا در برنامه سردرگم شوند ولی تایپ کردن در برنامه معروف و محبوب فتوشاپ بسیار ساده است. با آموزش تایپ در فتوشاپ با زوم تک  همراه باشید….

ابزار T برای تایپ در فتوشاپ

چطوری با برنامه فتوشاپ تایپ کنم؟ کافی ست که در برنامه فتوشاپ به دنبال ابزار (T (Type باشید تا بتوانید هر چیزی را که می خواهید بر روی یک عکس تایپ کنید. میتوانید تایپ را با فشردن کلید T از صفحه کلیدتان فعال نمایید.

برای شروع کار باید از منوی File و سپس OPEN و پس از انتخاب تصویر خود و کلیک بر روی گزینه OPEN تصویر خود را به فتوشاپ وارد می کنید.

وارد کردن تصویر در فتوشاپ

پس از اینکه تصویرتان وارد محیط فتوشاپ گردید حالا باید ابزار T را انتخاب کنید تا متن دلخواه تان را تایپ کنید. وقتی این ابزار را انتخاب کنید شکل موس شما به صورت زیر می شود و نشان دهنده این است که ابزار اماده است تا شما متن خودتان را تایپ کنید.

ابزار T

زمانی که ابزار T  را انتخاب کنید گزینه های در قسمت نوار بالای فتوشاپ (نوار آپشن) برای تان نمایش داده می شوند که می توانید فونت، سایز و… متن خودتان را تغییر بدهید.

تنظیمات ابزار T

1)برای اینکه شما بتوانید لیست کاملی از فونت ها را مشاهده کنید باید بر روی مثلث کوچک کلیک کرده تا فونت ها را ببنید.(به صورت پیش فرض فونت Arial انتخاب شده است.

 لیست کامل از فونت های فتوشاپ

2)انتخاب استایل برای فتوشاپ : بعد از اینکه فونت مورد نظرتان را انتخاب کردید می توانید از مثلث کوچک بعدی برای انتخاب استایل مورد نظرتان را کلیک کنید. (این گزینه به صورت پیش فرض Regular است و شما میتوانید آن را تغییر بدهید).

نکته) در خصوص استایل ها بدانید که با توجه به فونتی که انتخاب می کنید برایتان استایل نشان داده می شود.

3)انتخاب سایز مورد نظر : پس از اینکه استایل خودتان را نیز تعیین کردید، باید سایز مورد نظرتان را انتخاب کنید اگر سایز را می خواهید که در لیست ظاهر شده وجود ندارد میتوانید قبل از کلمه Pt سایز خود را تایپ کنید.

4)انتخاب رنگ متن

حالا در این قسمت نوبت به انتخاب رنگ متن می رسد. همیشه به صورت پیش فرض این رنگ سیاه است اما شما می توانید در نوار آپشن ها آن را انتخاب کرده و به رنگ دلخواه تغییر بدهید.

انتخاب استایل،سایز و رنگ متن

زمانی که بر روی رنگ کلیک کنید،پنجره ی برایتان نشان داده می شود که شما می توانید رنگ موردنظرتان را انتخاب نموده و سپس گزینه ok را کلیک نمایید.

اضافه کردن متن به عکس

در برنامه فتوشاپ شما می توانید به دو صورت به عکس خود متن اضافه نمایید. یکی از روش ها character Type است که با point Typeشناخته می شود و روش دیگری paragraph Type  که با area Type شناخته می شود. این 2 مورد با یکدیگر تفاوت دارند.

در صورتی که متن کمی داشته باشید می توانید از point Type استفاده نمایید و اگر مقدار متن شما زیاد باشد می توانید از area Type استفاده نمایید. بهتر است بدانید که رایج ترین روشی که استفاده می شود ،point Type است و کاربردهای زیادتری داشته است و شما در هر نقطه از تصویر که می خواهید متنی را وارد کنید کافی است کلیک کنید. با اینکار اشاره گر موس شما به صورت چشمک زن خواهد شد و منتظر مانده تا شما متن تان را وارد نمایید. البته لایه با عنوان Type layer به شکل همزمان در لیست لایه برایتان اضافه می شود. در پنل لایه ها این لایه با T مشخص می شود.

اگر بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید ولی متوجه شدید که محل قرار گیری نوشته شما اشتباه است نیازی نیست تمامی متن خود را پاک کنید بلکه با اشاره گر موس میتوانید اقدام به جابه جایی نمایید. (زمانی که شکل موس به شکل زیر تبدیل شد کافی است با کشیدن موس متن خود را بر روی صفحه جابه جا کنید).

جا به جایی متن در فتوشاپ

زمانی که متن خود را کاملا تایپ کردید برای اینکه تایید را انجام بدهید در نوار اپشن ها بر روی مربع کوچک کلیک نمایید تا به صورت علامت تیک در بیاید و متن شما تایید گردد. اگر بخواهید خط جدیدی را در متن تایپ کنید کافی ست که از کلید Enter در صفحه کلید استفاده کنید.

آپشن چیدمان متن

در نوار آپشن ها می توانید چگونگی چیدمان متن خود را تعیین کنید مثلا مشخص کنید که راست چین، وسط چین یا چپ چین باشد و به صورت پیش فرض Left Align Text فعال بوده و شما میتوانید خودتان آن را تغییر بدهید.

آپشن چیدمان متن

هر زمانی که تصمیم گرفتید متن خود را ویرایش کنید کافی ست که  Type Tool را انتخاب نمایید و سپس بر روی متن خود کلیک نمایید.

حذف و تغییر نام لایه در فتوشاپ

نکته 1 ) اگر می خواهید نام لایه متن را تغییر بدهید با کلیک بر روی لایه مورد نظر در لیست لایه ها ( در سمت راست برنامه ی فتوشاپ) ، اسم جدید را باید تایپ کرده و بعد کلید Enter را فشار بدهید.

نکته 2) در صورتی که قصد دارید به کلی لایه متن را پاک کنید باید در لیست لایه ها (در سمت راست برنامه فتوشاپ)، لایه ی مرتبط با متن خود را انتخاب نموده و سپس با کشیدن موس آن را به درون سطل زیر لایه ها بکشید تا لایه به صورت کامل حذف گردد.

چطوری با برنامه فتوشاپ تایپ کنم؟

کاربران عزیز اگر می خواهید رنگ دیگری دور متن شما را احاطه کنید می توانید از فرمان Stroke استفاده کنید. 1)در کنار لایه مورد نظر کلیک نمایید 2)از منوی که برای شما ظاهر می شود گزینه Stroke را انتخاب نمایید 3) می توانید سایز استورک را انتخاب نمایید 4) رنگ استورک را نیز میتوانید تغییر بدهید. در نهایت باید گزینه OK را کلیک کنید تا تنظیمات استورک بر روی متن اعمال گردد.

نکته) ما در این قسمت رنگ متن zoomtech خود را قرمز انتخاب کرده ایم و سایز 4 را برای آن نیز تعیین کرده ایم.

Stroke

با آموزش های زوم تک همراه باشید…

مقالات مرتبط با آموزش فتوشاپ : 

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.