طراحی سایت اینتن

چگونه با فرد معتاد رفتار کنیم ؟

0 رجبی
چگونه با فرد معتاد رفتار کنیم ؟
به این پست امتیاز دهید

چگونه با فرد معتاد رفتار کنیم ؟ متاسفانه افرادی هستند که به دلایل مختلف معتاد شده اند و در زندگی شان به هیچ چیز فکر نمی کنند مگر اینکه به مواد برسند. آنها هیچ هدفی ندارند و فقط می خواهند مواد مصرف کنند. گاهی دیده می شود که معتادها خود از این وضعیت کلافه می شوند و قصد ترک اعتیاد می گیرند.

نحوه رفتار با یک فرد معتاد

افراد معتاد معمولا دارای نشانه های هستند که می توان به عدم نظافت، سرخ بودن چشم ها ، عدم تعادل در زمان حرکت، جای تزریق در قسمت های مختلف بدن، بی قراری های شدید ، خواب آلودگی ، تغییرات در رفتار و … اشاره کرد.

برخی از ما در خانواده هایمان یا فامیل و نزدیکان معتادانی را داریم که نمی دانیم به جز ترک دادنشان ،چه کاری باید با آنها انجام بدهیم. لازم است بدانید که برخی از رفتارها به عنوان رفتارهای غلط در برخورد با معتاد است که در ادامه به آنها اشاره شده است.

رفتارهای غلط در برخورد با معتاد

چگونه با فرد معتاد رفتار کنیم ؟ : اگر می خواهید به یک معتاد کمک کنید باید بدانید که چگونه رفتار کنید.گاهی برخی از صحبت ها و یا رفتارهای شما سبب می شود که آنها ناراحت شوند یا اگر قصد کمک به آن را دارید، نا امید شود.

اگر ما به عنوان یکی از اعضای خانواده معتاد هستیم پس طبیعی است که بخواهیم او را از شر این معضل رها کنیم ولی ما هم در شرایط سخت و حساسی هستیم و ناراحتی یا عصبانیت ما ممکن است علاوه بر اینکه کمکی به معتاد نکرده باشیم بلکه موجب شویم شرایط او از گذشته هم بدتر شود. پس ممکن است ما حرفی به معتادمان بزنیم که نه تنها به بهبودی و پاک شدن او کمک نکند بلکه تشویق به ادامه روند اعتیادش داشته باشد.

برخی از رفتارهای که به عنوان رفتار نادرست با معتاد هستند شامل موارد زیر می باشند  : 1) با معتاد قهر کنیم 2) حمایت ناسالمی داشته باشیم 3) فقط از دیدگاه خودمان با حالتی حق به جانب حرف بزنیم 4)معتاد را تحقیر کنیم 5) او را مقصر تمام مشکلات خانواده بدانیم.

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.