طراحی سایت اینتن

چطور منزل را سمپاشی کنیم؟

0 رجبی
چطور منزل را سمپاشی کنیم؟
به این پست امتیاز دهید

چطور منزل را سمپاشی کنیم؟ یکی از مواردی که شاید برای هر کدام از ما پیش بیاید ، نیاز به سمپاشی برای منزل است. زمانی یک محیط به سمپاشی نیاز دارد که جانورانی مثل موش ، سوسک و … در آن دیده شوند.البته زمانی که هوا گرم تر می شود این موضوع اهمیت بیشتری می یابد.

یکی از روش های موثری که این روزها از آن بسیار استفاده می شود ، بکار گیری سموم شیمیایی است. البته گاهی دیده می شود افراد خودشان دست به کار می شوند و از عطاری ها ، سموم خریداری می کنند ولی با دستورالعمل های اشتباه ،علاوه بر اینکه این حشرات را از بین نمی برند بلکه سبب آسیب به دستگاه تنفسی خود می شوند.

فراموش نکنید گاهی استفاده از سموم و ریختن آنها در چاه های فاضلاب موجب می شود ،یكروارگانیسم‌های موجود در چاه نابود گردد و البته بیماری ایجاد می کنند.

نکات مهم در استفاده از سمپاشی منزل

  • باید به خاطر داشته باشید شرکت های را انتخاب نمایید که مجوز از وزارت بهداشت دارند و پس از اینکه خانه سمپاشی شد تا چند ساعت بعد ، هیچ فردی در آن حضور نداشته باشد تا ذرات و بخارهای سمی از محل از بین بروند.
  • دقت داشته باشید که این امکان وجود دارد، سم ها موجب مسمومیت شوند. پس توصیه می گردد که در زمان سم پاشی و تا 2 روز بعد از آن کودکان در این محل وجود نداشته باشند. حتی توصیه می شود خانم های باردار نیز در خانه نباشد چون سبب بیماری های قلبی ، کلیوی ، بیماری های پوستی و ایجاد حساسیت خواهد شد.
  • گاهی نیازی نیست که وسایل خانه را جمع آوری کنید ولی بهتر است رختخواب ها را در فضای آزاد و مقابل نور خورشید بگذارید .
  • بعد از اینکه سم پاشی تمام شد بهتر است تمامی پنجره ها و درب ها را باز بگذارید تا هیچ گونه مشکل احتمالی تنفسی به وجود نیاید.

چطور منزل را سمپاشی کنیم؟ یکی از اصلی ترین نکاتی که باید دقت داشته باشید، استفاده از افرادی است که دارای تخصص و حرفه لازم هستند. چون اگر فرد ناآشنا باشد قطعا سلامت اعضای خانواده و خانم های باردار و کودکان به خطر خواهد افتاد.

گاهی استفاده از سمومی که غیراستاندارد هستند موجب ایجاد مشکل های پوستی و تنفسی و همچنین افزایش خطر سقط جنین می شود.

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.