استفاده آفلاین و بدون اینترنت از نقشه گوگل

8

استفاده آفلاین و بدون اینترنت از نقشه گوگل : امروزه بیشترین کاری که با یک گوشی هوشمند انجام می شود مسیریابی از طریق نقشه گوگل می باشد. اما چیزی که مهم می باشد اینترنت در همه جا آنتن نمیدهد برای این راه حل می توانید از نقشه های آفلاین آنها استفاده کنید.

Map-offline

همان طور که گفته شد ، وقتی که به مسافرت یا بیرون از شهر می روید ممکن است سرویس دهنده گوشی شما آنتن ندهد و نمی توانید از نقشه برای مسیریابی استفاده کنید. در واقع از دست دادن آنتن اینترنت در طول مسافرت یک صفحه سفیدی را در برنامه به شما نمایش میدهد که آزار دهنده است.

گوگل این امکان را به کاربران خودش در نقشه ها می دهد تا بتوانند بدون استفاده از اینترنت و فقط یک بار بارگذاری نقشه با کمک اینترنت بتوانند به مسیریابی خودشان برسند که مراحل راحتی برای این کار پیش بینی شده است.

برای این کار توصیه می شود حتما از آخرین نسخه گوگل مپ استفاده کنید.

به راحتی برنامه گوگل مپ خودتان را در گوشی اندرویدی باز کنید و مسیریابی خودتان را انجام دهید. برای این کار ابتدا بر روی قسمت جستجوی نقشه در بالا کلیک کنید و عبارت ok maps را وارد کنید و با این کار نقشه ها در حافظه گوشی شما ذخیره می شود.

ابتدا به شهری که می خواهید نقشه به صورت آفلاین باشد بروید و سپس همان طور که در بالا گفته شد عبارت Ok maps را جستجو کنید. بعد از چند لحظه مانند شکل زیر پیغامی را در پایین نقشه مشاهده می کنید که نقشه مورد نظر شما ذخیره شد. در دفعات بعد می توانید نقشه را بدون اینترنت استفاده کنید.

نقشه گوگل

درسته ! این روش استفاده از نقشه های گوگل است . اگر این روش جواب نداد آخرین نسخه گوگل را نصب کنید تا به راحتی بتوانید این کار را انجام دهید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

8 نظرات

 1. برای جستجوی مسیر در کامپیوتر می توانید از طریق خود سایت گوگل مپ مسیریابی رو انجام بدید. بدین منظور وارد سایت زیر شوید:
  https://www.google.com/maps
  سپس در قسمت Search کشور. شهر. رو وارد کرده و زمانی که نقشه ی شهرتون اومد روی صفحه. با قسمت Directions و انتخاب شکل ماشین سواری یا اتوبوس. نحوه ی مسیر یابی رو مشخص کنید. و تایپ مسیر مبدا و مقصد مسیریابی رو روی نقشه ببینید. موفق باشید.

 2. سلام اموزش خوبی بود
  دوتا سوال داشتم
  ۱ نقشه ها کجا ذخیره میشه
  ۲. من اگه بخوام چندتا شهر رو دانلود کنم دانلود قبلی پاک میشه یا اینم کنارش ذخیره میشه

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.