طراحی سایت اینتن

نحوه حذف نمره منفی گواهینامه

0 رجبی
نحوه حذف نمره منفی گواهینامه
به این پست امتیاز دهید

نحوه حذف نمره منفی گواهینامه : طی چند سال گذشته قوانین جدیدی به قوانین گواهینامه ها اضافه شده است و در واقع نحوه ی جدیدی از جریمه ها نیز برای رانندگان متخلف به وجود آمده است. یکی از نمونه های این تغییرات ، نمره منفی است که برای گواهینامه رانندگی وجود دارد.

در صورتی که رانندگان تخلفی را انجام بدهند، در گواهینامه ی آنها نمره منفی ثبت می شود البته یکی دیگر از تغییراتی که برای رانندگان متخلف در نظر گرفته شده مربوط به نداشتن برگه معاینه فنی است. در ادامه مطلب در مورد نمره منفی گواهینامه و  نحوه حذف نمره منفی گواهینامه مطالبی را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم. با زوم تک همراه شوید…

نمره منفی چیست؟

نمره منفی در واقع یک نوع جریمه است که یک امتیاز منفی در گواهینامه راننده متخلف ثبت می شود و مربوط به راننده است و از توقیف ماشین و هزینه جریمه جدا می باشد. اگر راننده ی بیش از حد مجاز نمره منفی داشته باشد ، گواهینامه او برای شش ماه توقیف خواهد شد.

چگونه نمره منفی حذف می گردد؟

نحوه حذف نمره منفی گواهینامه : در صورتی که راننده متخلف برای 6 ماه از زمان ارتکاب آخرین تخلف (با توجه به بندهای یک و دو ماده 7 قانون رسیدگی به تخلف های رانندگی شامل هر نوع انجام حرکت های نمایشی ، حرکت های موتورسیکلت بر روی چرخ و دور زدن درجا و سرعت غیر مجاز زیادتر از 50 کیلومتر در ساعت) و برای یک سال با توجه به بند سه این قانون(سبقت غیرمجاز در مسیرهای 2طرفه )  که به نمره منفی منجر شده ، مرتکب هیچ گونه تخلف رانندگی نشده باشد ، همه ی نمره های منفی او از تخلف های که در گذشته مرتکب شده حذف می گردد و اگر بعد از تخلفی را انجام بدهد به عنوان اولین تخلف برای او در نظر گرفته می شود وتاریخ پایان قانونی ضبط گواهینامه به عنوان پایه احتساب نمره های منفی مرحله بعدی به شمار می رود.

مقالات مرتبط :

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.