طراحی سایت اینتن

چگونگی گذاشتن عکس، متن و رنگ در پس زمینه یا بک گراند صفحه ورد (word)

0 رجبی
چگونگی گذاشتن عکس، متن و رنگ در پس زمینه یا بک گراند صفحه ورد (word)
به این پست امتیاز دهید

چگونگی گذاشتن عکس، متن و رنگ در پس زمینه یا بک گراند صفحه ورد (word) : نرم افزار آفیس یکی از پر کاربردترین مجموعه های می باشد که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. ممکن است شما هم در حال استفاده از نرم افزار ورد بوده باشید و نیاز باشد که برای صفحه خود از پس زمینه های رنگی و متن یا عکس استفاده نمایید.

در ادامه این پست می توانید چگونگی گذاشتن عکس، متن و رنگ در پس زمینه یا بک گراند صفحه ورد (word) را مطالعه کنید. با زوم تک  همراه شوید…

نکته) دقت داشته باشید که در تمامی نسخه های ورد Word روش به یک صورت است و ممکن است گزینه ها کمی جابه جا شده باشند ولی آموزش کلی یکسان است.

نحوه ی گذاشتن عکس در Background

1) اگر می خواهید برای صفحه خودتان در ورد یک عکس را قرار بدهید باید همیشه یک صفحه جدید را در برنامه Word باز نمایید.

آموزش گذاشتن تصویر

2)حالا باید به زبانه Page Layout یا Design بروید و سپس گزینه Page Color را انتخاب نمایید و پس از آن  از منوی که برای شما باز می شود گزینه Fill Effects را انتخاب نمایید.

گذاشتن تصویر در نرم افزار ورود

3)از پنجره ی جدیدی که برای شما باز می شود زبانه Picture  را انتخاب کنید و سپس گزینه Select Picture را کلیک نمایید تا بتوانید تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید.

انتخاب تصویر برای صفحه بک گراند نرم افزار ورد

4)حالا باید از سیستم تان تصویر دلخواه تان را انتخاب نمایید و سپس گزینه Insert را کلیک نمایید و در نهایت OK را کلیک کنید.

قرار دادن تصویر پس زمینه برای نرم افزار ورود

5)مشاهده می کنید که تصویر انتخاب شده شما به عنوان تصویر پس زمینه برای صفحه وردتان در نظر گرفته شده است. حالا می توانید هر چیزی که می خواهید تایپ کنید. مجددا تاکید می نماییم که روند مراحل در تمامی نسخه های ورد به صورت یکسان می باشد و کمی گزینه ها جابه جا شده اند.

نحوه ی گذاشتن رنگ

همانطور که مشاهده کرده اید به راحتی می توانید برای پس زمینه خود در نرم افزار Word یک تصویر را قرار بدهید. البته گذاشتن رنگ نیز بسیار ساده است.

1)کافی است مانند مراحل فوق یک صفحه جدید را برای خودتان در نرم افزار Word باز نمایید و از زبانه Page Layout یا Design گزینه Page Color را انتخاب نمایید.

گذاشتن رنگ برای پس زمینه Word

2) اگر رنگی که مد نظر شما می باشد در قسمت کادر رنگ وجود ندارد می توانید گزینه More Color را برای مشاهده رنگ های بیشتر کلیک نمایید و سپس از پنجره ی جدیدی که برای شما باز می شود رنگ مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه OK را کلیک نمایید.

نحوه ی انتخاب یک متن پیش فرض برای پس زمینه

1)مجددا مانند مراحل فوق باید یک صفحه جدید را در نرم افزار Word  برای خودتان باز نمایید  و به زبانه DESIGN یا Page Layout مراجعه نمایید.

2)در این مرحله باید گزینه Watermark را انتخاب کنید تا بتوانید یک متن دلخواه را به صورت پیش فرض برای پس زمینه Word تعیین کنید. فراموش نکنید که مانند مراحل های فوق به سادگی اینکار صورت می گیرد.

3)منوی برای شما ظاهر می شود که باید Custom watermark را کلیک نمایید تا پنجره ی تنظیمات را مشاهده نمایید.

گذاشتن متن پیش فرض برای پس زمینه

4)حالا باید گزینه Text watermark را انتخاب کنید و در قسمت Languag می توانید زبان مورد نظر را انتخاب نمایید و پس از آن متنی که می خواهید به صورت پیش فرض باشد را در Text تایپ نمایید. البته فراموش نکنید که از Font می توانید یک فونت برای آن مشخص کنید و از قسمت Size  نیز اندازه متن خود را مشخص کنید.

انتخاب متن برای پس زمینه

اگر می خواهید رنگ خاصی داشته باشد از قسمت Color نیز رنگ را مشخص کنید و در نهایت گزینه OK را کلیک کنید. مشاهده می کنید که متن تایپ شده توسط شما به عنوان پیش فرض برای پس زمینه ورد تعیین شده است.

با زوم تک همراه باشید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.