طراحی سایت اینتن

چگونه بر خشم و عصبانیت خود غلبه کنیم ؟

0 رجبی
چگونه بر خشم و عصبانیت خود غلبه کنیم ؟
به این پست امتیاز دهید

چگونه بر خشم و عصبانیت خود غلبه کنیم ؟ قطعا شما هم تا به حال افرادی را دیده اید که خشمگین و عصبانی می شوند و نمی توانند آن را کنترل نماید . گاهی این خشم و عصبانیت سبب ایجاد حادثه ی می شود که جبران ناپذیر است. برخی از مجرمین در دادگاه ها برای دفاع از خودشان در برابر جرمی که انجام داده اند، اینگونه می گویند که یک لحظه عصبانی شدم و کنترل خودم را از دست دادم. بهتر است بدانید که می توانید بر خشم و عصبانیت خود کنترل داشته باشید.

غلبه بر خشم و عصبانیت

1)نفس عمیق بکشید : زمانی که شخصی عصبانی می شود ریتم تنفسی اش را از دست میدهد لذا اولین توصیه در زمان عصبانیت و خشم این است که بتوانید نفس عمیق بکشید تا شما بتوانید به حالت طبیعی برگردید.

2)نوشتن را آغاز کنید : کلمه های که در زمان عصبانیت آنها را بیان می کنید را روی کاغذ بنویسید و تلاش کنید دیگر در زمان عصبانیت و مشاجره آنها را بکار نبرید.

3) یک لحظه به خودتان فرصت دهید تا فکر کنید: زمانی که شما با شخصی مشاجره می کنید قطعا در مرکز توجه دیگران قرار خواهید گرفت. سعی کنید سوال های های را در ارتباط با چشم پوشی از ادامه این موضوع از خود بپرسید یا از فردی که موجب عصبانیت شما می شود دوری نمایید. در واقع شما با این کار سبب می شوید که به خودتان فرصت بدهید که فکر کنید.

4)عضلات را شل نمایید:  شما با شل کردن عضلات خود سبب می شوید آرام تر شوید.

5)آب بخورید: آب خوردن فواید زیادی داشته است که در اینجا سبب رساندن اکسیژن به مغز شما می شود.

6)دوش بگیرید: دوش گرفتن از روش های است که می تواند عصبانیت شما را کاهش دهد.

7)راه بروید : شما می توانید راه بروید و به با خودتان به آرامی صحبت کنید و از حرف های آرام بخش استفاده نمایید. در صورتی که نشسته اید بلند شوید و راه بروید ولی اگر نشسته هستید بایستید.

چگونه بر خشم و عصبانیت خود غلبه کنیم ؟

8)آرام صحبت کنید:  افراد معمولا زمانی که عصبانی می شود با سرعت بیشتری حرف می زنند ولی سعی کنید عصبانیت خود را پنهان نمایید و ملایم تر و آرام تر صحبت کنید. اینگونه رفتارتان مطلوب تر خواهد بود.

9)ورزش را فراموش نکنید: یکی از بهترین گزینه ها برای کنترل عصبانیت ورزش است.شما می توانید با فعالیت های جسمی به کنترل عصبانیت خودتان کمک کنید.

10)با خشم نگاه نکنید: با خشم به مخاطب خود نگاه نکنید زیرا چشم ها درون انسان ها را نشان میدهد.

آیا مقاله چگونه بر خشم و عصبانیت خود غلبه کنیم ؟ برای شما مفید بود منتظر نظرات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.