طراحی سایت اینتن

چگونه سیگار را ترک کنیم ؟

۰

چگونه سیگار را ترک کنیم ؟ امروزه افراد زیادی وجود دارد که روزانه بسیار از سیگار استفاده می کنند با اینکه به مضررات آن آشنایی دارند ولی نمی توانند سیگار را ترک کنند و مداوم از خودشان می پرسند که چگونه سیگار را ترک کنیم ؟

روش های ترک سیگار

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شده اید و تصمیم گرفته اید برای همیشه سیگار را ترک کنید می توانید از روش های زیر کمک بگیرید.البته هیچ وقت فراموش نکنید تنها کسی که می تواند در ترک سیگار به شما کمک کند خود شما هستید و این عزم و اراده شما است که می تواند سبب موفقیت شما شود. قطعا در شروع راه شاید کمی آسان به نظر برسد ولی حفظ آن قطعا دشوار است. اگر می خواهید یک زندگی سالم داشته باشید سعی کنید از مصرف دخانیات دوری کنید. فراموش نکنید هیچ وقت برای شروع ترک دخانیات دیر نیست حتی اگر شما سال های طولانی سیگار مصرف کرده اید.

تکنیک های تنفس در یوگا

بسیاری از افراد زمانی نیاز به کشیدن سیگار پیدا می کنند که چیزی غیر قابل تحمل در ذهنشان باشد یا ناراحتند. در چنین شرایطی می توانند از تکنیک های تنفس در یوگا استفاده نمایند. البته شما نیازی نیست حرکت تخصصی داشته باشید بلکه فقط یک نفس عمیق بکشید و پس از چند دقیقه نفستان را به بیرون بدهید و تجسم کنید که یک پک سیگار کشیده اید.

مصرف مایعات فراوان و آب را فراموش نکنید

بسیار از افراد وقتی اقدام به ترک سیگار می کنند روزها و هفته های اول را بسیار سخت توصیف می کنند. نیاز است که در چنین شرایطی آب فراوانی بنوشید تا سموم در بدنتان دفع شود البته نیکوتینی  که در پیش تر در بدنتان بوده نیز کاهش می یاد و میل شما به مصرف سیگار نیز کم می شود.

دوری از کافئین و الکل

مصرف این گونه نوشیدنی ها سبب می شود که میل شما نسبت به سیگار بیشتر شود پس تا جایی که امکان دارد از این موارد دوری کنید و اجازه ندهید سبب شوند شما به سمت سیگار برورید.

ترک سیگار و روش های آن

جویدنی مناسبی را جایگزین سیگار کنید

مصرف ادامس در چنین شرایطی بسیار مفید است . افرادی سیگاری زیادی که به نیکوتین عادت کرده می توانند می توانند در زمان ترک سیگار از آدامس استفاده کنند.

از دیگران نیز کمک بگیرید

در بسیاری از موارد فرد به تنهایی نمی تواند برای ترک سیگار اقدام کند و نیاز است که دیگران نیز او را پشتبانی و حمایت کنند و فقط موضوع به تنهای با خوردن چایی و … حل نمی شود.البته گاهی علائم جدی در فرد سیگاری دیده می شود که نیاز است او بستری شود و فرآیند ترک را پشت سر بگذارد.سعی کنید اگر در حال ترک سیگار هستید یا یکی از اعضای خانواده تان در حال سپری کردن این دوران است، حتما مشاوره های لازم را با پزشک خانوادگی تان در میان بگذارید چون ممکن است در این دوران مشکلاتی مثل کاهش اشتها ، افزایش وزن ، اختلال های در رفتارها ، سرگیجه و … پیش بیاید.

از افرادی که سیگار می کشند دوری کنید

در صورتی که اقدام به ترک سیگار کرده اید سعی کنید از افرادی که سیگار می کشند چند روزی دوری کنید تا آنها سبب تحریک شما برای شروع مجدد نباشند. اگر در راه پیاده روی با دوستانتان هستید و ناگهانی یک سیگار روشن می کنند سعی کنید به بهانه ی از ادامه پیاده روی صرف نظر کنید. البته فراموش نکنید در چنین شرایطی باید خودتان از مخفی کردن سیگار در قسمت های مختلف دوری کنید.

قطعا اگر شما بتوانید عزم را جدی برای ترک سیگار بگیرید و اراده کنید ، موفق خواهید شد.

کاربران عزیز نظرتان را در مورد ” چگونه سیگار را ترک کنیم ؟  ” با ما در قسمت دیدگاه ها در میان بگذارید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.