طراحی سایت اینتن

چگونه روغن زیتون خوب را بشناسیم ؟

0 رجبی
چگونه روغن زیتون خوب را بشناسیم ؟
به این پست امتیاز دهید

چگونه روغن زیتون خوب را بشناسیم ؟ روغن زیتون یکی از روغن های است که خواص متعددی داشته است و در بسیاری از موارد برای درمان بیماری ها مصرف آن توصیه می شود. اما وقتی می خواهیم روغن زیتون خوب بخریم با مارک های فراوانی روبرو می شویم که در خرید سردردگم می شویم و نمی دانیم که کدام روغن بهتر است اگر می خواهید به پاسخ این سوال ” چگونه روغن زیتون خوب را بشناسیم ؟ ” برسید ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

شناخت روغن زیتون خوب

1) بو کردن روغن : اگر می خواهید روغن زیتون مرغوب را بشناسید کافی ست آن را بو کنید. اگر در زمان بو کردن احساس فلز کرده اید بدانید آن روغن به درد نمی خورد ولی اگر احساس بوی زیتون یا سیب و سبزی کرده اید به نوع زیتون و زمان برداشت آن مرتبط می باشد.

2)چشیدن روغن را اگر می توانید انجام بدهید: باید به گونه ی روغن را روی زبانتان بریزید که سقف دهان درگیر نشود و اگر مزه به کندی در دهان پخش شد بدانید که روغن نامرغوب است.روغن های که خوب هستند در دهان نوعی تندی را به وجود می آورند.

3)رنگ روغن : از اصلی ترین گزینه های است که می تواند در چنین شرایطی به شما کمک کند. البته متاسفانه امروزه به عنوان معیار تشخیص روغن خوب نیست چون به سادگی می توان در آن تقلب کرد و رنگ آن را تغییر داد. هیچ وقت نباید شیشه روغن را مقابل نور قرار داد چون این کار سبب از بین رفتن خواص روغن زیتون می شود.

نکاتی در مورد مصرف روغن

چگونه روغن زیتون خوب را بشناسیم ؟ : از روغن های که در مقابل نور و حرارت هستند یا در ظرف های شفاف نگهداری می شوند استفاده نکنید و سعی کنید همیشه روغن را در منزل در جای تاریک و به دور از نورخورشید و خشک و خنک نگهداری نمایید. بعد از اینکه از روغن استفاده کرده اید سریعا درب روغن را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.