طراحی سایت اینتن

چگونه در خرید ناموفق اینترنتی پول خود را پس بگیریم؟

0
چگونه در خرید ناموفق اینترنتی پول خود را پس بگیریم؟
به این پست امتیاز دهید

چند سالی است که خرید های اینترنتی رایج شده و اکثر افراد بیشتر خرید های خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. اما هنگامی که پرداخت شما ناموفق باشد و هزینه از حساب شما کم شود و پس از 72 ساعت به حسابتان باز نگردد , چه کاری باید انجام دهید؟

مدتی است که بانک ها با معرفی بانک های الکترونیکی و استفاده از همراه بانک ها سعی دارند از حجم حضور افراد در بانک ها کم کرده بیشتر پرداخت ها را الکترونیکی سازند. این کار علاوه بر تسریع در انجام کار ها , پول نقد را کاهش داده و از کار هایی مانند دزدی و سرقت پول نقد جلوگیری می کند. اما نمی توان گفت که این کار بی نقص و کامل است چرا که هنوز هم افرادی نگران این موضوع هستند که با استفاده از این نرم افزار ها اطلاعات آن ها در اختیار افراد دیگر قرار گرفته و طعمه کلاهبرداران واقع شوند , از سویی نیز هنگامی که تراکنش ناموفق می شود استرس بازگشت هزینه طاقت فرسا بوده و کاربران را نگران می کند. در ادامه برخی از راه کار های مناسب برای جلوگیری از این اتفاقات را بیان می کنیم.

اینترنتی

چاپ رسید

به هنگام خرید از طریق عابر کارت ها و کارت های اعتباری دو رسید , یکی برای فروشنده و دیگری برای خریدار چاپ می شود. در صورتی که تراکنش و خرید ناموفق باشد , روی کاغذ رسید واژه ی واکنش ناموفق , کد پیگیری و شماره ی تماس چاپ می شود. در چنین شرایطی به احتمال خیلی زیاد مبلغ از حساب شما کسر می گردد و حداکثر پس از 72 ساعت , مبلغ کسر شده به حساب باز می گردد. اما آیا ممکن است پول شما به حسابتان باز نگردد؟ در این حالت چه کاری باید بکنید؟

در این شرایط باید با شماره تماس 5 رقمی که روی رسید چاپ شده است تماس بگیرد , گاهی پیش می آید که شماره به غلط چاپ می شود اما با توجه به دستگاه POS و بانک مورد نظر می توانید شماره صحیح را از اینترنت پیدا کنید. اما کار به همین آسانی انجام نمی شود چرا که مدتی است پیگیری مغایرت بر عهده ی بانک نمی باشد و پیگیری تراکنش های نا موفق دیگر توسط بانک ها انجام نشده و این مسئولیت بر دوش بانک مرکزی گذاشته شده است.

برای دسترسی به بانک مرکزی باید به وب سایت بانک با آدرس http://emdadshetab.cbi.ir/emdad اطلاعات لازم را وارد کرده و اطلاعات خود را ثبت کنید. اگر در این مرحله به مشکل برخورد کردید با شماره ی 29911 تماس گرفته یا از گزینه ی امداد شتاب استفاده کنید. اما بهترین کار بر قراری تماس مستقیم با بانک مرکزی توضیح مشکل است , حال در برخی از حالت ها, پول پس از 72 ساعت به حساب خریدار واریز می گردد , در این موارد بانک تحت هیچ شرایطی مسئولیت پرداخت را بر عهده نگرفته و به افراد پیشنهاد می کند مبلغ را از فروشنده پس بگیرند که این کار بسیار بعید است , چرا که فروشنده باید با زحمت فراوان گردش حساب گرفته و از واریز شدن پول به حساب خود مطمئن شود. در غیر این صورت باید یک پروسه ی طولانی دو و نیم ماهه را بین مراکز و نهاد ها و بانک ها سپری کرده و با نامه نگاری های فراوان برای پس گرفتن پول خود تلاش کنید.

بهترین کار برای جلوگیری از این همه مشکلات استفاده از درگاه های بانکی مطمئن و قابل اعتماد است , چرا که احتمال بازگشت پول از دست رفته در تراکش های ناموفق بسیار کم می باشد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.