طراحی سایت اینتن

چگونه استرس را از بين ببريم ؟

0 رجبی
چگونه استرس را از بين ببريم ؟
به این پست امتیاز دهید

چگونه استرس را از بين ببريم ؟ همه ی ما تقریبا وقتی دچار استرس یا اضطراب باشیم دیگر قدر فکر کردن نداریم یا نمی توانیم درست تصمیم بگیریم. با وجود مشکلاتی که امروزه در زندگی روزانه انسان ها وجود دارد استرس و نگرانی نیز در آنها دیده می شود . ولی باید بدانیم که چگونه استرس را از بين ببريم ؟ و با آن مبارزه کنیم.

منشا استرس ما کجاست؟

اگر می خواهید به کاهش استرستان کمک کنید باید بدانیم که منشاء اصلی آن کجاست البته پیدا کردن علت اصلی استرس کار راحتی نیست و گاهی نیاز است که ما از مشاور برای اینکار کمک بگیریم.عوامل ایجاد کننده استرس می تواند طلاق ، بیکاری ، نقل مکان و … باشد. زمانی که شما علت و منشاء استرس را بدست آوردید می توانید راه حلی را برای آن در نظر بگیرید و اینگونه گامی بزرگ در از بین بردن استرستان بردارید.

کنار گذاشتن واکنش های نامناسب را فراموش نکنید

باید به شیوه ی صحیح با استرستان مقابله کنید. متاسفانه افراد زیادی دیده می شود که به صورت ضعیف با استرس شان برخورد می نماید و همین موضوع سبب می شود که علاوه بر اینکه استرسشان کم نمی شود بلکه روز به روز زیادتر شود. اگر در زندگی رفتارها و واکنش های نامناسبی دارید سعی کنید آنها را کنار بگذارید. سعی کنید به دنبال چیزیهای باشید که شما را به آرامش واقعی می رسانند و هر چیزی که سبب گرفتن آرامش در زندگی تان می شود دوری کنید.

نه گفتن را یاد بگیرید

شاید فکر کنید که این موضوع زیاد اهمیت ندارد ولی فراموش نکنید که شما می توانید با تعیین حد و حدود برای خودتان به پایبندی برسید.ارزش ها و محدوده ی ارتباطی تان را مرزبندی نمایید  ولی نباید در این باره سخت گیری های بیهوده داشته باشید و خودتان را کاملا محدود نمایید.برای ارزش های خودتان یک مرز بندی درست و مشخص و البته صحیح تعیین نمایید.

  • از افرادی که سبب می شوند در شما استرس ایجاد شود دوری کنید
  • کنترل محیط را به دست بگیرید
  • برنامه های اضافی بیهوده را از زندگی تان حذف نمایید
  • احساس های خودتان را نشان دهید
  • برنامه ی متعادل برای خودتان داشته باشید
  • با شرایط سازگار باشید

آیا مقاله چگونه استرس را از بین ببریم برای شما مفید بود ؟ حتما پیشنهاد میکنم مقاله چگونه به آرامش برسیم ؟ را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.