چگونه صفحه کلید کامپیوتر خود را از آلودگی ها پاک کنید.

0
cleaning-computer-keyboard
cleaning-computer-keyboard

برخی از ابزار الکترونیکی محل جمع شدن میکروب ها و آلودگی های مضر هستند ، از این ابزار می توان به کیبورد کامپیوتر ، ماوس و حتی گوشی هوشمندی که شما استفاده می کنید ، اشاره کرد ، امروز سعی خواهیم کرد نحوه تمیز کردن کیبورد رو برای شما عزیزان آموزش خواهیم داد. امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیرد.

cleaning-computer-keyboard

۱ – با ضربات آهسته خرده های زباله را خارج کنید ، ولی لپ تاپ خود را شدیدا تکان ندهید . شما می توانید برخی از خرده های زباله  ها را با سر و ته کردن لپ تاپ خود ( البته به آهستگی ) و ضربه زدن به آن خارج کنید .

۲ – از هوادهی استفاده کنید .

اسپری های هوا ، بهترین عامل جهت تمیز کردن سریع صفحه کلید می باشد . با این روش شما به راحتی می توانید آلودگی ها را از کیبورد خود خارج کنید .

۳ – از پنبه سواب ( نوعی پنبه صنعتی ) بین کلید ها استفاده کنید .

از این نوع پنبه ها می توان به صورت خشک و یا کمی نمناک با یک ماده پاک کننده ملایم استفاده کرد . به آرامی و به دقت میان کلید ها را پاک کنید تا گرد و خاک موجود در آن از بین برود .

برخی نکاتی که برای تمیز کردن کیبورد ، نباید آنها را انجام داد :

۱ ) سعی نکنید کلید های صفحه کلید را خارج کرده و آن را به صورت دستی بشویید ( به ویژه وقتی شما از یک لپ تاپ استفاده می کنید ) . برخی از دستگاه ها طوری ساخته شده اند که می توان کلید های آن را خارج نمود ، ولی بیشتر آنها به این صورت طراحی نشده اند .

۲ ) صفحه کلید خود را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید . برخی از تکنسین ها بر استفاده از این روش تاکید دارند ولی این روش بسیار ریسک پذیر بوده و حتی امکان دارد که صفحه کلید به طور کامل از کار بیفتد .

۳ ) از اسفنج های پاک کننده و یا اسپری هایی که بر پایه کلسیم و یا آهک ساخته شده اند برای تمیز کردن صفحه کلید خود استفاده نکنید .

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.