طراحی سایت اینتن

چگونه از قهوه و چای نگهداری کنیم ؟

0 رجبی
چگونه از قهوه و چای نگهداری کنیم ؟
به این پست امتیاز دهید

چگونه از قهوه و چای نگهداری کنیم ؟ چای و قهوه از جمله مواردی هستند که معمولا در بیشتر خانه ها دیده می شوند و همچنین به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها در پذیرایی از مهمان به حساب می آیند. اما اگر برایتان سوال است که ” چگونه از قهوه و چای نگهداری کنیم ؟ ” لازم است باید و نبایدهای را در این خصوص در نظر بگیرید.

باید و نبایدهای نگهداری از قهوه و چای

قهوه 

  1. همیشه سعی کنید بجای قهوه ی پودری ، قهوه دانه ی خریداری کنید چون می توانید زمان طولانی تری آن را نگهداری نمایید و پیش از مصرف آسیب کنید.
  2. قهوه باید در جای سرد و خشک نگهداری شود چون عواملی مثل رطوبت ، گرما ، نور و هوا به عنوان دشمن قهوه هستند.اکسیژن سبب می شود که قهوه خیلی سریع طعم اصلی و عطرش را از دست بدهد.
  3. قهوه را به اندازه ی که می خواهید خریداری نمایید. وقتی قهوه را خیلی زیاد بخرید و نگهداری کنید ممکن است طعم و عطر اولیه اش را از دست بدهد.
  4.   بهتر است قهوه را در کابینت بگذارید که دور از گرما و نور باشد .
  5. اگر قهوه زیادی را خریداری کرده اید و می خواهید از آن استفاده کنید بهتر است در یخچال یا فریزر آن را قرار بدهید.البته فراموش نکنید که قهوه پس از یک ماه دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

چگونه صحیح مسواک بزنیم ؟

چای

  1. چای نیز باید در محیطی خشک و بدون رطوبت نگهداری شود.
  2. باید در برابر نور و هوا و گرما قرار نگیرد.چون سبب می شود طعم و رنگ اولیه اش را از دست بدهد.
  3. چای باید دور از مواد خوشبو کننده باشد . چون چای (کیسه ی یا برگ) اگر در کنار این گونه مواد قرار بگیرد سریعا عطر و بوی خود را از دست میدهد و بوی مواد خوشبو کننده را به خود خواهد گرفت.

آیا مقاله چگونه از قهوه و چای نگهداری کنیم ؟ برای شما مفید بود ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.