بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

۰

بیت کوین : یک کاربر جدید با ساخت حساب بیت کوینی می تواند بدون آموزش قبلی نیز از آن استفاده نماید، فقط نیاز است که کمی زبان انگلیسی بلد باشد. پس از نصب کیف پول بیت کوینی خود در گوشی هوشمند خود و یا کامپیوتر، یک آدرس بیت کوینی در اختیار شما قرار داده می شود و در واقع این آدرس، اولین آدرس بیت کوینی شما می باشد، زیرا از هر آدرس فقط می توانید یک بار استفاده نماید. در صورتی آدرس خود را برای دوستانتان ارسال کردید تا به حساب شما بیت کوین واریز نمایند، برای بار دیگر این آدرس بیت کوینی اعتبار ندارد و باید آدرس جدید دریافت نمایید.

 

ترازهای بیت کوین

از این ترازها با نام زنجیره ی بلاک یاد می شود و در واقع یک دفتر کل عمومی به اشتراک گذاشته شده می باشد که تمامی حساب های بیت کوینی و کل شبکه ی بیت کوین به آن مرتبط می باشد. در واقع تمامی تراکنش های بیت کوینی در این زنجیره ی بلاک گنجانده شده و ترازهای قابل خرج محاسبه می گردند. ترتیب زمانی این زنجیره ها رمزنگاری شده اند.

 

تراکنش های بیت کوینی

معنای تراکنش در حساب های بیت کوینی انتقال ارز بیت کوینی میان کیف پول های بیت کوین افنراد مختلف می باشد. تمامی کیف پول های بیت کوینی دارای یک کلید محرمانه بوده که به عنوان امضای این تراکنش ها استفاده می شوند تا اینکه مشخص شود، آیا این انتقالات مربوط به خود شخص دارنده ی حساب می باشد یا نه.

 

پردازش های بیت کوینی

این سیستم در واقع یک سیستم تایید تراکنش های بیت کوینی می باشد که هر تراکنش پس از پردازش و استخراج در زنجیره ی بلاک قرار می گیرد. پردازش در حساب های بیت کوینی به هر تراکنش یک ترتیب زمانی مشخص می دهد و باعث می شود که امکان برگشت بیت کوین های ارسالی به حساب شخص به صورت مجدد وجود نداشته باشد.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

loading…