عضویت در کانال تلگرام زوم تک

Honda Accord Hybrid ، قدرت بیشتر در کنار مصرف سوخت کمتر

۰

همه گی با شرکت خودروسازی هوندا آشنایی داریم ، در طول عمر این شرکت ژاپنی همواره شاهد خودروهایی با کیفیت اساخت آن بوده ایم.

شرکت ژاپنی هوندا به تازگی خودروی Accord خود را به روز رسانی نموده و موتور بنزینی آن را با یک موتور هیبریدی جایگزین کرده است ، خودروی هوندا Accord بنزینی هم اکنون در بازار کشورمان موجود بوده و قیمتی در حدود ۱۸۰ میلیون تومان را داراست ، به گفته ی شرکت سازنده Honda Accord Hybrid در کنار افزایش قدرت موتور سوخت کمتری را نیز مصرف می کند که پیشرفت بزرگی برای این محصول می باشد.

قدرت موتور این خودروی جدید ۲۱۲ اسب بخار را نشان می دهد که در مقایسه با مدل قبلی خود که موتوری بنزینی داشت ، افزایش قدرت ۱۶ اسب بخاری را کسب کرده است ، موتور این خودرو موتوری هیبریدی است که در آن یک پیشرانه ی بنزینی دو لیتری جای گرفته است و با توجه به اینکه مدل پیشین این خودرو دارای موتور بنزینی ۲.۸ لیتری بوده است این افزایش قدرت موتور واقعا یک عمل مهندسی سنگین محسوب می شود.

مصرف سوخت میانگین این خودرو ۴.۹ لیتر در هر صد کیلومتر گزارش شده است که این مصرف سوخت در رانندگی در محیط شهری ۵.۱ لیتر و در جاده های بیرون شهری ۴.۸ لیتر در هر صد کیلومتر می باشد ، شرکت ژاپنی هوندا می گوید که آکورد هیبریدی جدید می تواند در سه حالت توسط راننده تنظیم شود ، در اولین حالت خودرو تماما از موتور الکتریکی خود استفاده می نماید ، در حالت دوم منبع تامین قدرت خودرو فقط روی موتور بنزینی نمرکز خواهد داشت و در حالت سوم دو موتور بنزینی و الکتریکی به صورت همزمان برای تامین قدرت خودرو کار خواهند کرد.

از دیگر ویژگی هایی که هوندا در خودروی آکورد هیبریدی آن ها ارتقا بخشیده است می توان به پشتیبانی از Apple CarPlay و Android Auto اشاره نمود که با استفاده از این دو سیستم راننده قادر خواهد بود تا گوشی هوشمند خود را به خودرو متصل کرده و از فواید گستره ی نرم افزاری پیش بینی شده بهره مند شود ، علاوه بر این سیستم کمک راننده در قسمت عمل ترمز گرفتن به یاری راننده آمده است ، سیستم کمک راننده برای حفظ پایداری و کنترل لاین حرکت و …. از دیگر ویژگی های جدیدی هستند که به این خودرو اضافه گردیده اند.

شرکت خودروسازی هوندا قصد دارد تا از این خودرو در پایان نشست سالیانه ی محیط زیست که در روز یکشنبه برگزار می شود رونمایی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.