مخفی کردن فایل

0
مخفی کردن فایل

مخفی کردن فایل :  در این آموزش قصد دارم مخفی کردن چندین فایل با فرمت های مختلف را در یک فایل تصویری برایتان توضیح دهم . این کار را از طریق CMD (command prompt) انجام خواهیم داد .هم چنین فیلم آموزشی مخفی کردن فایل را در زیر برایتان خواهم گذاشت .

برای مخفی کردن فایل های خود در پشت یک فایل تصویری ابتدا باید تمام فایل هایی که قصد داریم مخفی شوند را انتخاب می نماییم و آنها را در یک فایل Zip قرار می دهیم . و همچنین تصویر مورد نظر را نیز برای این کار انتخاب می کنیم .) از نوع   jpg)

توجه داشته باشید تصویری را انتخاب کنید که برایتان آشنا باشد و فراموش نکنید . چون بعد از اینکه عمل مخفی کردن فایل را انجام دادید . شما فایلی را که بازمی کنید فقط یک عکس دیده می شود نه فایل هایتان و احتمال دارد که آن را حذف کنید (بنا به دلایلی ). پس مواظب باشید .

خوب حال قصد دارم فایل Zip را که با نام a نام گذاری کرده ام را در پشت فایل تصویری با نام b.jpg  مخفی کنم . ابتدا از منوی Start ، Run را اجرا کرده و در آن CMD را تایپ می کنیم . پنجره ی command prompt برای ما باز می شود در خط دستور تایپ می کنیم copy /b b.jpg + a.zip  ( البته قبل از اینکه دستور را تایپ کنید باید cd desktop  یا مسیر اصلی خود را که این عمل در آنجا انجام می دهید را تایپ کنید ) شرح دستور : ابتدا Copy/b را وارد می نماییم و بعد نام تصویری که می خواهیم فایل ها را در آن کپی نماییم را تایپ می کنیم و بعد از گذاشتن علامت + نام فایل Zip را وارد می کنیم که تمام فایل هایمان داخل آن هستند . در آخر هم نامی برای فایل jpg جدید خود که تمام فایل ها در پشت آن مخفی شده اند  را می نویسیم . در نهایت دستور به صورت زیر می باشد .

Copy /b b.jpg  +  a.zip moghtader.jpg

برای امتحان روی فایل Zip  راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب می کنیم با دقت در اندازه ی فایل متوجه خواهیم شد که فایل مورد نظر شامل تمام فایل های ماست برای اینکه روند کار را بهتر مشاهده نمایید می توانید به فیلم آموزشی این مورد مراجعه نمایید .

برای باز کردن فایل های خود و بیرون کشیدن آنها از فایل تصویری آین فایل را با استفاده از نرم افزار وین رار باز می کنیم …!

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.