طراحی سایت اینتن

با این افزونه‌های فایرفاکس و کروم، تَب‌ها را مدیریت کنید

0 مهران قندی
با این افزونه‌های فایرفاکس و کروم، تَب‌ها را مدیریت کنید
به این پست امتیاز دهید

ابداعِ مرور اینترنت به با تب‌های مختلف، راهی بود برای یک وب‌گردی کارامد و سریع. نگه داشتن چندین و چند وبسایت به صورت همزمان، بی‌نیاز به لود دوباره آن‌ها. در واقعیت اما تعداد زیاد تب‌ها مشکلاتی مثل کندی شدید کارایی مرورگر، و حتی کاهش کارایی شما به دلیل تعداد زیاد را به همراه داشته. خوشبختانه یک سری افزونه‌های ثالث بسیار خوب برای Chrome و Firefox وجود دارد که در این لیست آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

TooManyTabs

این افزونه قدیمی و بسیار محبوب است و تقریباً انتخاب اول کسانی است که یک مدیریت کامل و جامع بر روی تب‌های مرورگر خود می‌خواهند. مهم‌ترین و بهترین قابلیت این اافزونه این است که به شما اجازه می‌دهد اَپ‌ها را “معلق” کنید و یا آن‌ها را در حالت تعلیق ببرید با این شیوه  تب دیگر از حافظه‌ استفاده نمی‌کند، فضای بالا مرورگر شدیداً اشغال نیست.

extensions-to-tame-your-browser-tabsیکی از ویژگی‌های بسیار خوب دیگر این افزونه این است که اگر قصد ندارید چندین تَب را ببندید چون ممکن است روزها با آن کار داشته باشید و بستن آن‌ها یعنی بازکردذن دوباره‌ی آنها که کار کاملاً بیهوده و دشواری است. برای این مشکل، اَپ به شما اجازه می‌دهد تب‌ها را در گروه‌های مجزا در هر تعدادی، به شکل تاریخ، نام و گزینه‌هایی از این قبیل ذخیره کنید. حتی می‌توان این لیست‌ها را در Google Drive هم ذخیره کرد. تغییر ظاهر این افزونه هم از بخش Options ممکن است.

Tab Wrangler

هدف این افزونه این است که یک سری تب را که استفاده نمی‌کنید ببندد و سپس در صورتی که به ان‌ها نیاز داشته باشید باز کند. این افزونه دراای امکانات شخصی سازی خوبی هم هست که به شما اجازه می‌دهد آن را بر اساس سلایق خود شخصی سازی کنید.

extensions-to-tame-your-browser-tabsسه پنل مختلف پس از کلیک بر روی دکمه‌ی افزونه در مرورگر ظاهر می‌شود؛ Tab Corral برای بازکردن تب‌هایی که بسته شده – Tab Lock برای دیدن لیستی از تب‌ها و اینکه چه وقتی بسته شده‌اند  و جلوگیری از بسته شدن بعضی – Options که به شما امکان تغییر بعضی ویژگی‌های این افزونه را می‌دهد

Showcase

اگر تعداد زیادی تب باز کرده‌اید و مخصوصاً اگر همه مربوط به سایت مشابهی هستند، فهمیدن اینکه کدام یک، کدام است کار کمی دشواری می‌شود. این افزونه کار را با نشان دادن تمام تب‌ها به شکل تصاویر بندانگشتی به شدت آسان می‌کند.

extensions-to-tame-your-browser-tabsمدیریت ساده ی تب‌ها هم ممکن است؛ بستن آنها، باز کردن پنجره‎ی جدید فایرفاکس و یا باز کردن یک تب خالی جدید.

Tab Mix Plus

این اَافزونه تعداد زیادی پیش‌رفت و بهبود در مدیریت تب‌ را به فایرفاکس به ارمغان می‌آورد؛ و تا به حال چجزو یکی از محبوب‌ترین افزونه‌های فایرفاکس بوده است. امکاناتی از قبیلِ کپی یک تَب موجود و یا بازیابی تب بسته شده در آن وجود دارد.

extensions-to-tame-your-browser-tabsو درباره ی مدیریت تب‌ها هم می‌توان، نحوه‌ی بازشدن لینک‌ها را کنترل کنید، همینطور کنترل قفل تب‌ها Lock Tabs و یا نحوه اینکه چگونه چند تب مختلف مدیریت می شود هم ممکن است. لیست امکانات این افزونه واقعاً لیستی بلندبالا است.

Tab Snooze

همانطور که از نامش پیداست، به شما امکان می‌دهد تب‌ها را snooze کنید. کاری که هنگامی که ساعت زنگ می‌خورد، با فشردن دکمه‌ی snooze و خاموش کردن ساعت برای مدت پنج دقیقه انجام می‌دهید. با یک تغییر کوچک در ظاهر مرورگر به شما امکان می‌دهد تعداد بسیار زیادی تَب را مدیریت کنید.

extensions-to-tame-your-browser-tabs-5اینافزونه به شما امکانات بسیاری در زمینه ی انتخاب زمان سsnooze کردن می‌دهد؛ علاوه بر اینها می‌تواند تب هایی که غیرفعال بوده و دیده نشده‌اند را برای snooze کردن پیشنهاد کند.

Tab Bucket

در زمان‌هایی صرفاً می‌خواهید فضا را خالی کنید و با یه پنجره‌ی جدید، فارغ از تب‌های بیشمار قبلی، کار را ادامه دهید. این افزونه طراحی شده، تا تب‌های شما را به صورت یک گروه یک جا جمع کرده و سپس آن را در خود ذخیره کرده و شروعی تازه در مرورگر را ممکن کند.

extensions-to-tame-your-browser-tabs-6این افزونه دو گزینه‌ی خیلی ساده اما بسیار کارآمد دارد؛ “ذخیره” و “باز کردن”. بر روی اولی که کلیک می کنید دسته‌ی تب‌های باز، ذخیره می‌شوند. دومی را برای بازگردانی تب‌های ذخیره شده استفاده کنید. هیچ گونه لیستی از تب‌های ذخیره شده وچنین تنظیماتی وجود ندارد، اما زیبایی این افزونه دقیقاً در سادگی آن است.

Tab Suspender

این افزونه هم شبیه به افزونه قبلی طراحی نشده تا مجموعه‌ی زیادی از اعمال مختلف را انچام دهد و پر از تنظیمات و قابلیت‌ها باشد. صرفاً یک کار، و آن کار را خوبی انجام می‌دهد؛ کارش مشابه با افزونه‌ی فایرفاکسی قبلی است؛ اگر با یک سری تب‌ها کاری ندارید ان‌ها را “پارک” کنید تا به کلی ناپدید شوند (اینگونه سرعت مرورگر که کاملاً محسوس پایین می‌آید با داشتن تب‌های زیاد دوباره به حالت اول برمیگردد) امکان گذاشتن یک سری استثنائات هم وجود دارد؛ برای تب‌هایی که هیچ وقت نبایستی پارک شوند.

extensions-to-tame-your-browser-tabs-7

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.