هکر ها حسگر اثر انگشت دستگاه های اندروید را هک میکنند ، اما IOS را نمیتوانند

0
Hackers hack fingerprint scanner Android devices, but not the IOS

کنفرانس امنیتی سالانه کلاه سیاه ها یک فرصت عالی برای هکر هاست که اطلاعاتی که جمع آوری کرده اند را با دیگران به اشتراک بگزارند.این مجموعه و این اطلاعات به سازندگان گوشی های هوشمند و همچنین کاربران آنها کمک میکند که امنیت خود را بیشتر درک  کنند و همچنین سازندگان با دریافت این اطلاعات میتوانند نقاط ظعف محصولات خود را برطرف کنند. حسگر های اثر انگشت که امروزه بسیار فراگیر شده اند  و در اکثر گوشی های سطح بالا وجود دارند برای امنیت کابران طراحی شده اند . اما حال در این مجمع اعلام شده که هکر توانسته اند روشی برای هک حسگر اثر انگشت دستگاه های اندرویدی بیابند اما این روش برای IOS جواب نمیدهد.

هکر ها حسگر اثر انگشت دستگاه های اندروید را هک میکنند ، اما IOS را نمیتوانند

از انجایی که حسگر اثر انگشت بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و بسیار از گوشی های هوشمند امینتشان به این حسگر وابسته است ، پس ایده ای که هکر های برای هک حسگر های دارند میتواند بسیار ترسناک باشد. یکی از هکر ها گفته است که به راحتی میتواند دو دستگاه HTC One Max و سامسونگ گلکسی S5 را هک کند.

خبر خوب ، به خصوص اگر شما کار بر اندروید هستید، این است که تولیید کنندگان از نقص هایی که در سیستمشان وجود دارد اگاه هستند میتوانند با عرضه یک به روز رسانی این مشکلات را حل کنند .

همانطور که متوجه شده اید هکر ها تنها توانسته اند اندروید را هک کنند اما ای او اس چنین اجازه ای را به آإنان نداد. به احتمال زیاد در محصولات بعدی سامسونگ چنین مشکلی وجد نخواهد داشت و همچنین محصولات نوپایی که قصد استفاده از حسگر اثر انگشت را دارند با ید نقص های این چنینی را که باعث عدم امنیت تلفن همراه میشود بر طرف کنند.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.