سلاح گرم رایج ترین هدیه ی کریسمس در امریکا

0
کریسمس

سلاح گرم  رایج ترین هدیه ی کریسمس در امریکا: به گزارش شبکه  پنج تلوزیون فرانسه با نزدیک تر شدن به کریسمس میزان خرید شهروندان امریکایی از مغازه های اسلحه فروشی نیز افزایش یافته ، بنا بر گزارشات گرفته شده از فروشگاه های اسلحه فروشی اغلب افرادی که سلاح گرم می خرند در کنار آن کارت تبریک کریسمس نیز سفارش می دهند.آمار نشان دهنده ی این امر است که میزان خرید سلاح گرم توسط مردم امریکا مخصوصا سلاح های گرم زنانه در کریسمس امسال رشد بالایی نسبت به سال های قبل داشته و تبدیل به یکی از گزینه های اصلی هدیه ی کریسمس برای شهروندان امریکایی شده است.

christmas

 البته باید به این نکته نیز توجه داشت که خرید و فروش و حمل آن در امریکا آزاد بوده و قوانین محدود کننده ی بسیار کمی از طرف دولت برای آن در نظر گرفته شده است.

از جمله محدودیت های اعمال شده می توان به ممنوع بودن فروش و حمل سلاح برای افراد زیر ۱۸ سال ، افراد با بیماری های روحی روانی ، نظامیان اخراج شده و افراد با سوء پیشینه ی کیفری اشاره کرد. طبق گزارشی که توسط موسسه ی سویسی"برآورد سلاح های کوچک" در سال ۲۰۰۷ صورت گرفته با وجود اینکه ایالات متحده کمتر از پنج درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است ولی ۳۵ تا ۵۰ درصد سلاح های گرم دنیا که در دست غیر نظامیان است را به خود اختصاص داده و در سرانه مالکیت سلاح گرم در دنیا در رتبه اول قرار دارد.

کزیسمس

همچنین کشور امریکا در میان کشورهای توسعه یافته (OECD) بالاترین میزان آدم کشی توسط سلاح گرم را دارد.التبه برخی از تحلیل گران اعتقاد دارند که این موضوع ربطی به قوانین حمل سلاح در این کشور ندارد.

با آرزوی سالی خوش و بدون حادثه برای تمام مردم جهان زوم تک سال نو میلادی را به هموطنان عزیز مسیحی پیشاپیش تبریک می گوید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.