طراحی سایت اینتن

راهنمای خرید ویلا در شمال

0 رجبی
راهنمای خرید ویلا در شمال
به این پست امتیاز دهید

راهنمای خرید ویلا در شمال : اگر قرار باشد ما ویلای را در شمال خریداری کنیم قطعا نیاز داریم تا راهنمایی ها را در خصوص خریدمان انجام بدهیم تا پس از خرید از تصمیمی که گرفته ایم پشیمان نشویم. افرادی که می خواهند ویلا بخرند باید به نکاتی توجه کنند. حتما شما هم برایتان این سوال به وجود آمده است که این نکات شامل چه مواردی می شوند؟ برای رسیدن به جواب پست ” راهنمای خرید ویلا در شمال ” را مطالعه نمایید.

چگونه یک ویلای خوب بخرم؟

همه  ی ما به خوبی می دانیم که معماری یک ویلا و دیزاین آن تاثیر زیادی خواهد داشت و به نوعی اگر مطابق میل صاحب ویلا باشد آن را به یک ملک ابدی تبدیل خواهد کرد.

اولین چیزی که از یک ویلا نمایان می شود نمای ویلا است که باید با توجه به قرار گرفتن موقعیت ویلا و مناسب با آب و هوای منطقه ساخته شود. ویلاهای که در شمال قرار دارند با توجه به باران خیز بودن، ویلا باید به صورتی طراحی شوند که در مقابل باران و رطوبت بالای شمال مقاومت خوبی داشته باشند. برای اینکه بخوبی بتوانید این مورد را اجرا کنید باید به سازندگان و فروشندگان معتبری رجوع کنید که می توانند ویلای را در اختیار شما بگذارند که از تمام استانداردهای لازم برخوردار است.

نکته) این نکته را فراموش نکنید که پیش از خرید ویلا حتما استعلامات لازم را انجام بدهید و مجوزهای ضروری و قانونی به همراه پروانه ساخت را مشاهده کنید.

هیچ گرانی بی دلیل نیست

هیچ گرانی بی دلیل نیست

بسیاری از مشتریان همیشه به دنبال قیمت های ارزان هستند ولی شاید این جمله را بارها شنیده باشید که “هیچ گرانی بی دلیل نیست” به بیانی دیگر مواردی سبب می شوند که ویلا با قیمت گران تری فروخته شود مثل طراحی زیبا و کاربردی ویلا، مدرن بودن معماری ویلا، استفاده نمودن از مصالح خوب و با کیفیت و…

برای خرید ویلا باید به دنبال سازندگان و فروشندگانی باشید که مطرح و خوشنام هستند. آنها هیچ وقت کیفیت ساخت ویلای خود را با استفاده نمودن از مصالح ارزان و نامرغوب پایین نمی آورند و سابقه کاریشان را خراب نمی کنند. متاسفانه برخی از مشتریانی که به دنبال قیمتهای پایین هستند گاهی برخی از ویلاهای دیگر ساخته شده را با این مجموعه ها مقایسه می کنند بدون اینکه بخواهند به مراحل ساخت یا سابقه و رزومه سازندگان و مصالح استفاده شده دقت کنند.

برای خرید ویلا باید با مراحل ساخت و سازندگان ویلای مورد نظر آشنا شویم و حتی با آن ها مصاحبه ی را انجام بدهید تنها به ویلای ساخته شده اکتفا نکنید که قطعا کار غلطی می باشد.

استعاملات قبل از خرید

همانطور که اشاره کرده ایم پیش از خرید ویلا باید استعلاماتی را انجام بدهید تا مطمئن شوید ویلای در نظر گرفته شده از لحاظ قانونی هیچ مشکلی ندارد تا بعدها مجبور به پرداخت خسارت یا جریمه نشوید.

نخستین مجوزی که در خصوص ویلا وجود دارد پروانه ساخت است. در صورتی که مجموعه ی بخواهد ویلای را در شمال بسازد باید از سازمان های مرتبط برای دریافت پروانه ساخت اقدام نماید. (حتما پیش از خرید پروانه ساخت را به دقت بررسی کنید).

اخذ مجوز سرمایه گذاری یکی دیگر از مواردی است که در ساخت ویلا در برخی از مناطق شمال وجود داشته است. در ساختن ویلاهای در شمال نیاز به رعایت استانداردهای ساخت و کیفیت و رعایت اصول های مرتبط با ساخت می باشد.

بسیاری از ویلاها متاسفانه به دلیل اینکه استاندارهای لازم را ندارند و همچنین از مقاومت چندان قابل قبولی برخوردار نیستند پس از یک یا دو سال نیاز دارند که تعمیرهای را برای آن ها در نظر بگیرید و به صورت مداوم به آن ها رسیدگی نمایید.

چه زمانی ویلا را خریداری کنیم؟

یکی از سوال های مهمی که در خصوص خرید ویلا وجود دارد مکان و زمان خرید است که از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است بدانید که نیازهای که برای خرید ویلا وجود دارد با خرید خانه متفاوت است. شما با خرید ویلا به دنبال مکانی هستید که به دور از شلوغی های شهری و سر وصداهای رایج باشد. گاهی داشتن یک چشم انداز مناسب سبب می شود که شما صد در صد مطمئن شوید به آنچه که میخواهید در خصوص خرید ویلا رسیده اید.

چه زمانی ویلا را خریداری کنیم؟

خرید و فروش ویلا مثل دیگر املاک در فصل تابستان رونق زیادتری داشته است. در خرید ویلا در شمال دور بودن از هیاهوی شهری، آرامش ،تفریح و… بیشتر مطرح است پس زیاد مهم نیست که شما چه زمانی برای خرید مراجعه میکنید بلکه داشتن امکانات فوق مهم تر به نظر می آید و زمان زیاد در این امر مهم نیست.

به این نکته نیز دقت کنید اگر روبروی ویلای که شما خریداری می کنید زمینی بین ویلایتان و منظره وجود داشته باشد ممکن است بعدها با ساخت ویلاهای دیگر در آن زمین دیگر ویلایتان چشم اندازه به طبیعت نداشته باشد و شما با منظره ساختمان ها همیشه روبرو باشید.

دسترسی ویلا به جاده اصلی

برخی از ویلاها به دلیل اینکه از مسیرهای اصلی به دور هستند می توانند مشکلاتی را در رفت و آمد برای ساکنان به وجود بیاورند. حتی اگر شما بعدها قصد کرایه ویلایتان را داشته باشید ممکن است کمتر مشتریانی حاضر شوند ویلایتان را به دلیل مشکلات رفت و امد کرایه کنند.

زمانی که برای خرید ویلا مراجعه می کنید به این موضوع دقت کنید که اولا ویلا به مسیرهای اصلی دسترسی داشته باشد و دوما ویلا به مرکز خرید نیز نزدیک باشد. از نظر چنین موقعیت های می توان گفت که منطقه زیباکنار از این موقعیتها برخودار است.

راه های دسترسی ویلا به مرکزهای خدماتی را در نظر داشته باشید

آخرین موردی که قصد معرفی آن را به شما داریم محل دسترسی ویلا به مرکزهای خدماتی می باشد. دسترسی داشتن ویلا به مرکزهای درمانی دولتی و ازاد را در نظر داشته باشید چون واقعا برخی از مواقع شما باید خیلی سریع به این مرکزها برسید و پس نیاز است که بین ویلا با چنین مرکزهای فاصله ی کمی وجود داشته باشد.

در زمان خرید ویلا باید دقت زیادی را انجام بدهید تا بتوانید در جمع بندی نهایی برای ویلایتان امتیازی را در نظر بگیرید که با در نظرداشتن مزیتهای رقابتی آن ها باشد.

مشاهده تخفیف های ویلای شمال در تخفیفان

تگ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.