پهپادهای گوگل نیز تا سال ۲۰۱۷ به کمک جامعه مدرن خواهند آمد

0
پهپاد

پهپادها هم اکنون به طور گسترده در زمینه‌های مخابرات، ناوبری جهانی، تحقیقات هواشناسی، جغرافیایی و جاسوسی به کار گرفته شده اند.
از مصارف غیرنظامی پهپادها نیز میتوان به عنوان نمونه به حادثه فوکوشیمای ژاپن که از پهپادها برای بررسی آسیب‌های وارده به این نیروگاه استفاده شد اشاره نمود. پهپادها نقش مهم و تاثیرگزاری در شناسایی و ردیابی کشتی‌هایی که به صید غیرقانونی موجودات دریایی نظیر ماهی می‌پردازند یا خاموش کردن آتش‌سوزی‌ها و جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد، ایفا می کنند. اما به تازگی وظیفه غیرنظامی تازه ای برای پهپادها در نظر گرفته شده تا به ایفای نقش متفاوتی بپردازند. شرکت های معروف آمازون، گوگل و ای بی اقدام به طراحی و آزمایش پهپادهای کالابر نموده اند. از ویژگی های بارز این طرح می شود به بالارفتن سرعت تحویل سفارش ها به مشتریان اشاره کرد.
پهپاد های آینده برای ترمیم شهرها (2)حال این بار نوبت به گوگل رسیده است تا پروژه جدیدی را برای ارسال کالا به مشتریان خود با استفاده از پهپادها تا سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز کند.مدیر این پروژه درباره ی آن که Project Wing نام گرفته اعلام کرده که در حال مذاکره و گفتگو با مراجع قانونی هستند تا از این طریق بتوانند از این پس بسته های خریداری شده را با کمک پهپادهایی که در ارتفاع زیر ۱۵۲ متر به پرواز در خواهند آمد به دست مشتریان خود برسانند.
.
گوگل در برنامه خود تا دو سال آینده تصمیم دارد انسان را از سیستم تحویل کالا حذف کرده تا دستگاه های هوایی را جایگزین آن کند.اکنون گوگل همکاری خود را به شکل گسترده ای با FAA و انجمن های کوچک UAV و انجمن های هوانوردی آغاز کرده تا بتواند تحولی را در سیستم هوایی ایجاد کند.
.
گفتنی است سازمان مدیریت سیستم هوانوردی( Federal Aviation Administration (FAA مشغول وضع قوانینی در راستای چگونگی ردیابی پهپادها است تا بتوان از این طریق کنترل بیشتری بر عملکرد آن ها داشته باشد.
از جمله مواردی که این سازمان بر روی چگونگی اجرای آن تمرکز کرده دور نگه داشتن پرنده های بدون سرنشین از هواپیماهای تجاری و ممانعت از برخورد با آنها است.
.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

منبع : ایسنا

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.