اتحادیه ی اروپا گوگل را ۳.۴ میلیارد دلار جریمه خواهد نمود

0
جریمه ی 3.4 میلیارد دلاری گوگل توسط اتحادیه ی اروپا

شرکت گوگل در حال شکستن یک رکورد در مبلغ جریمه در پرونده ای مقابل اتحادیه ی اروپا می باشد و به گفته ی نشریه ی تلگراف انگلیس سرنوشت نهایی دادگاه در هفته های آتی اعلام خواهد شد.

اتحادیه ی اروپا قصد دارد تا مبلغ بی سابقه ی ۳.۴ میلیارد دلاری را به دلیل سوء استفاده ی گوگل از جایگاه خود به عنوان قوی ترین موتور جست و جو ی اینترنتی در اروپا از این غول اینترنتی بستاند ، تا به این لحظه شرکت گوگل از اظهار نظر رسمی در این باره خود داری نموده است ، شرکت گوگل و اتحادیه ی اروپا قریب به ۶ سال است که در مورد این پرونده در دادگاه های مختلف بین المللی با یکدیگر به جنگ و ستیز پرداخته اند و اتهامی که اتحادیه ی اروپا به شرکت گوگل وارد کرده این ایت که کوگل از جایگاه قدرتمند خود در حوزه ی جست و جوی اینترنتی سوء استفاده نموده است و فروشگاه های اینترنتی تحت نظر و یا همکار خود را بیشتر ازسایر فروشگاه ها به کاربر معرفی می نماید و بدین ترتیب دیگر فعالان بازار نخواهند توانست تا در این شرایط رقابتی را به نمایش بگذارند.

تحقیق برای یافتن تخلف احتمالی گوگل از سال ۲۰۱۰ توسط اتحادیه ی اروپا آغاز گردید و در طی این چند سال هیچ گاه این دو قدرت نتوانستند تا این مسئله را بین خود حل و فصل کنند اما با نزدیک شدن به پایان پروسه ی قانونی رسیدگی به این پرونده انتظار داریم تا در هفته های آتی شاهد نتیجه ی نهایی دادگاه باشیم.

گفتنی است که تا به امروز رکورد بیشترین جریمه در حوزه ی مشابه پرونده ی گوکل که در اتحادیه ی اروپا اتفاق اقتاده مبلغ ۱.۴۵ میلارد دلاری را نشان می دهد و در سال ۲۰۰۹ و به دلیل تخلف شرکت اینتل در رعایت اصول رقابتی در بازار اروپا علیه این شرکت سرشناس اعمال گردید.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.