چرا دودل نوروزی گوگل برای کاربران ایرانی به نمایش در نمی آید.

0
دودل بهاری گوگل

چرا دودل نوروزی گوگل برای کاربران ایرانی به نمایش در نمی آید؟ گوگل یکی از پر طرفدارترین موتور های جستجو در جهان می باشد ، امروزه گوگل تنها یک موتور جستجو نمی باشد ، یک غول تکنولوژیکی در حوزه اینترنت و تکنولوژی می باشد که علاوه بر ارائه خدمات اینترنتی دستگاه های هوشمندی مثل تبلت و گوشی هم می سازد ، همچنین از دیگر خدمات این شرکت می توان به ارائه خدمات نرم افزاری همچون سیستم عامل اندروید هم اشاره کرد.

Doodle Google

موتور جستجوی این شرکت به عنوان یک منبع بسیار پرمحتوا برای کاربران در سراسر جهان است ، لوگوی گوگل در این موتور جستجو معمولا در مناسبت های مختلف از جمله رویداد های جهانی همچون رویداد های ورزشی ، مناسبت های بزرگ و رویداد های تاریخی برای آی پی های کشور های مختلف تغییر پیدا میکند. به این لوگوی های تغییر یافته گوگل نام دودل گذاشته شده است. دودل های جذابی در طول سالها در لوگوی گوگل قرار گرفته است ، از مشهور ترین دودل های جستجوگر گوگل می توان به تغییر لوگو در زمان بازی های جام جهانی ، روز زن ، بزرگداشت های مختلف برای دانشمندان اشاره کرد.

دودل نوروزی گوگل

گوگل در مناسب های کشور های مختلف هم این تغییر لوگو را هم انجام می دهد ، این بار گوگل برای نوروز و عید جهانی نوروز هم تغییر لوگوی خود را اعمال کرده است ، دودل امسال گوگل تصویر زیر است تصویری که در ابتدای پست هم گذاشته شده دودل بهاری گوگل است که باز هم برای ایرانی ها به نمایش در نمی آید :

google nowuz DOODLE

این لوگوی دودل نوروزی گوگل رو می تونید در سایت رسمی گوگل google.com/doodles/nowruz-2015 در این آدرس مشاهده کنید ، البته با آی پی ایرانی نه ! این دودل در کشور هایی که نوروز را جشن میگیرند به نمایش در می آید ، اما نمیدونم چرا گوگل حتی این صفحه رو به آی پی های ایرانی نشون نمیده ! دلیل چی هست ؟ تحریم های ایران و کاربران ایرانی ببینید تا کجا اثر گذاشته ، نوروز به عنوان یکی از قدیمی ترین و باستانی ترین هم اکنون در بزرگترین وبسایت جهانی برای ایرانی ها به رسمیت شناخته نمیشود. نظر شما در مورد این برخورد گوگل با کاربران ایرانی چی هست؟

هم اکنون دودل های نوروزی گوگل به کشور های ترکیه ، تاجیکستان ، افغانستان ، آذربایجان ، قرقیزستان به نمایش گذاشته می شود اما در ایران تنها یک لوگوی خشک و خالی برای کاربران ایرانی به نمایش در می آید.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.