اف بی آی با رمزگشایی آیفون ۵ سی معروف نتوانست هیچ سرنخی از پرونده پیدا کند

0
اف بی آی با رمزگشایی آیفون 5 سی معروف نتوانست هیچ سرنخی از پرونده پیدا کند

طبق گزارش خبرگزاری CBS تمام آن شر و شور اف بی آی برای دستیابی به اطلاعات ذخیره شده بر روی آیفون ۵ سی سید رضوان فاروق (یکی از دو تروریست حمله ی اخیر کالیفرنیا) بی فایده بوده است.

ماه ها جنگ و جدال حقوقی با شرکت اپل و تبدیل شدن این مسئله به عضو ثابت سر تیتر خبر ها به مدت ۴ ماه گوشه ای از ماجراجویی های اف بی آی بوده است ، تا پیش از این مقامات سازمان اف بی آی از دادگاه درخواست کرده بو.دند تا شرکت اپل را مجبور نماید تا آیفون ۵ سی را رمزگشایی نماید ، تقریبا در هر مصاحبه ی مطبوعاتی ای در این رابطه مقامات سازمان اف بی آی می گفتند که مطمعن هستند اطلاعات مهمی روی گوشی رضوان فاروق وجود دارد که به حل کامل پرونده خواهد انجامید ، آنها می گفتند که اگر موفق شوند تا آیفون ۵ سی را رمزگشایی نمایند تمامی ابعاد حمله ی تروریستی سن برناردینوی کالیفرنیا بر ملا خواهد شد و …

نهایتا پس از چندین ماه درگیری میان شرکت اپل و سازمان اف بی آی تنها چند ساعت مانده به تشکیل آخرین جلسه ی دادگاه اف بی آی با وزارت دادگستری آمریکا تماس گرفت و اعلام کرد که برای باز کردن آیفون ۵ سی نیازی به کمک اپل ندارد و این بود که پرونده بسته شد و برخی گمانه زنی ها از همکاری اف بی آی با شرکت نرم افزاری اسرائیلی Cellebrite برای رمزگشایی آیفون ۵ سی خبر دادند و …..

هفته ی پیش بود که خبرنگاران از مقام ارشد سازمان اف بی آی پرسیدند حال که این سازمان موفق شده است تا آیفون ۵ سی را رمزگشایی کند آیا اطلاعاتی مفید در حافظه ی آیفون وجود داشته است و یا خیر ؟ ، در آن زمان هیچ پاسخی به این سوال داده نشد اما دیروز یک مقام ارشد اف بی آی گفته است که با وجود اینکه اطلاعات خاصی روی حافظه ی این گوشی وجود نداشته است اما اف بی آی باید به دنبال هر سر نخی می گشته و این مسئله را به خانواده ی قربانیان حمله ی تروریستی سن برناردینو بدهکار بوده است !

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.