اف بی آی قادر به هک کردن آیفون های جدیدتر از ۵c نمی باشد

0
دعوای حقوقی اپل و اف بی آی

روشی که برای نفوذ به سیستم امنیتی آیفون ۵ سی معروف استفاده شده است در مورد آیفون های جدید تر از آیفون ۵ سی شکست می خورد ، این روش که خیلی ها معتقدند مربوط به شرکت اسرائیلی Cellebrite می باشد توانست مقداری تنش میان اف بی ای و اپل را کاهش دهد و طبق آن اف بی آی برای رمزگشایی آیفون رضوان فاروق که در حمله ی تروریستی سن برناردینوی کالیفرنیا دست داشت نیاز به همکاری با اپل را حذف نمود ، اما این آرامش فقط و فقط لحظه ای خواهد بود و دیری نخواهد پایید تا پرونده ای دیگر علیه اپل به منظور همکاری برای رمزگشایی آیفون های دیگر شکل بگیرد.

یکی از مسئولین بالا رتبه ی اف بی آی به نام جیمز کومی اذعان کرده که روش به کار گرفته شده برای هک کردن آیفون ۵ سی در مورد آیفون های جدیدتر از این مدل جواب نمی دهد ، در پرونده ای دیگر اف بی آی از دادگاه خواسته بود تا اپل را مجبور به رمزگشایی آیفون ۵ اس یک دلال مواد مخدر بنماید که نشان می دهد درگیری های حقوقی اپل به خاطر سیستم عامل سفت و سختش همچنان ادامه خواهد داشت.

پس از انتشار خبر موفقیت اف بی آی در رمزگشایی آیفون ۵ سی تروریست حمله ی کالیفرنیا اپل دست پاچه شده و از آن زمان تمام توانایی خود را صرف کشف این باگ امنیتی که اف بی آی به آن نفوذ کرده است نمود ، گرچه تا به این لحظه اپل نتوانسته تا نقطه ی ضعف مورد استفاده ی اف بی آی را پیدا کند و اف بی آی هم حاضر نشده تا اطلاعات لازم را به اهالی کوپرتینو ارائه دهد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.