فیسبوک محبوب ترین اپلیکیشن موبایل شناخته شد

1
فیسبوک
فیسبوک

طبق آخرین گزارش منتشر شده کام اسکورز درباره اپلیکیشن های موبایل، اطلاعات جالبی بدست آمده است. برای مثال تقریبا نیمی از افرادی که از اپلیکیشن موبایل فیسبوک استفاده می کنند، از این برنامه بیشترین استفاده را دارند بر اساس زمانی که صرف می کنند. حتی به طور چشمگیر ۸۰ درصد از کاربران فیسبوک، این برنامه را در لیست سه برنامه اصلی خود قرار داده اند. به هر حال فیسبوک برترین اپلیکیشن موبایل شناخته شد و پس از آن گوگل پلی، گوگل سرچ و گوگل مپ در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

۱۰۸۴ نفر از دارندگان گوشی های هوشمند در این گزارش مورد بررسی قرار گرفتند که طبق آن هر نفر حدود ۶۸.۲ ساعت در ماه صرف برنامه های گوشی خود می کند و ۲۹.۶ ساعت صرف برنامه های تبلت. همانطور که انتظار می رفت جمعیت بین ۱۸ تا ۳۴ سال نسبت به افراد با سن بالاتر از اپلیکیشن ها بیشتر استفاده می کنند. این دسته سنی به طور میانگین ۹۰.۶ ساعت در ماه برای برنامه های روی گوشی و ۳۴.۷ ساعت برای برنامه های تبلت وقت می گذارند. همچنین این رده علاقه بیشتری برای یافتن اپلیکیشن های جدید دارند و در نتیجه هدف مناسب برای تبلیغات نصب برنامه هستند.

یکی از چیزهایی که همه کاربران گوشی های هوشمند از هر رده سنی دوست دارند انجام دهند این است که برنامه ای را که بیشتر از همه استفاده می کنند به صفحه اصلی انتقال دهند. ۷۳ درصد از دارندگان گوشی های هوشمند ترجیح می دهند که بتوانند برنامه محبوب شان را سریع باز کنند. تنها ۱۰ درصد برنامه محبوب شان را در فولدری در صفحه ثانویه قرار می دهند. کام اسکور کشف کرده که دارندگان گوشی های هوشمند ۸۰ درصد از زمانی که با برنامه های گوشی سرگرم هستند، صرف یکی از سه برنامه محبوب خود می نمایند.

طبق آمار کام اسکور برنامه های پیام رسانی و موسیقی از محبوب ترین برنامه های رده سنی ۱۸ تا ۳۴ است. جالب است بدانید یکی از برنامه هایی که رشد خوبی داشته و سال به سال بر کاربران آن افزوده شده  نرخ رشدی معادل ۶۵۱% داشته، برنامه Timehop است. این برنامه به شما نشان می دهد در سال های گذشته در همین تاریخ مشغول چه کاری در شبکه های اجتماعی بوده اید. با توجه به صفحه  نمایش های بزرگ تر که تبلت ها آن ها را به ارمغان آوردند گزارش شده دنبال کنندگان youtube هردفعه نسبت به سال گذشته ۹۰ درصد زمان بیشتری را صرف فیلم دیدن می کنند. کاربران گوشی های هوشمند سالانه ۳۴ درصد زمان بیشتری به یوتیوب می روند که شاید به علت بزرگ شدن صفحه نمایش گوشی های جدید باشد.

در این نظر سنجی همچنین نشان داده شد که تنها ۹ درصد از کسانی که بین ۱۸ تا ۳۴ هستند، دوست دارند گوشی خود را با دو دست نگه دارند. این عدد برای سن ۵۵ و بالاتر به ۳۴ درصد افزایش پیدا می کند. همچنین جالب است بدانید نوتیفیکیشن ها اغلب توسط کاربران ریجکت می شود تا اینکه پذیرفته شود. در واقع اکثریت ترجیح می دهند نوتیفیکیشن را رد کنند.

منبع: phonearena

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

1 نظر

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.