عضویت در کانال تلگرام زوم تک

فیس بوک و توئیتر در ترکیه فیلتر شدند

۰

مسئولان رسانه‌های ترکیه‌ای در پی دو عملیات تروریستی که روز شنبه پایتخت ترکیه آنکارا را لرزاند،تصمیم برای فیلتر کردن دو شبکه اجتماعی فیسبوک و توییتر در پایتخت این کشور گرفته اند. گفته شده است که فیلتر شدن این شبکه‌ها موقت خواهد بود.
طی دو انفجار تروریستی که روز شنبه در آنکارا صورت گرفت،۹۵ تن قربانی و همچنین ۲۴۶ تن دیگر در این انفجار زخمی شدند که وضعیت جسمانی ۴۸ تن از این مجروحان وخیم اعلام شده است.

این اولین باری نیست که فیس بوک و توئیتر در این کشور به طور موقت فیلتر شده اند.حدود شش ماه پیش نیز دستور مسدود شدن توئیتر ،‌فیس بوک و یوتیوب برای جلوگیری از پخش تصاویر دادستانی که هفته گذشته اش پس از گروگان گیری در دادگاه استانبول کشته شده بود در این کشور صادر شد.طی این حادثه دو فعال مسلح یک گروه چپ افراطی ترکیه به مدت شش ساعت محمد سلیم کراز را به گروگان گرفته بودند. این افراد تصویر او را درحالی که تپانچه ای روی شقیقه او نشانه گرفته شده بود در شبکه های مجازی منتشر کردند. گفتنی است این قاضی و دو رباینده او پس از مداخله پلیس کشته شدند..

از یک سال پیش، ‌دولت ترکیه تدابیر بحث برانگیزی را در تلاش برای مهار کردن اینترنت و شبکه های اجتماعی آغاز کرده است؛ چون این شبکه ها به انتشار ادعاهای فساد مالی علیه اردوغان و شمار زیادی از اعضای دولت این کشور متهم هستند‌.

برای آگاهی از آخرین اخبار و تازه های دنیای تکنولوژی و پیوستن به کانال زوم تک در تلگرام، اینجا کلیک کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.