چشم مشتری در حال کوچک شدن است

0
چشم مشتری در حال کوچک شدن است

همگی با سیاره مشتری آشنا هستیم سیاره بسیار بزرگ که نزدیک شدن به آن برای بشر آرزوی بزرگی است . شکست پروژه بشقاب پرنده ناسا برای فرود بر مریخ گفتیم که چگونه بشر در حال دست و پا زندن برای نزدیک شدن ب سیارات دیگر است. گذشته از اینها سیاره مشتری مشخص ترین و آشنا ترین نشانی اش بخش دایره شکل آن است . و مشتری را به همین بخش دایره ای و یا چشم مشتری میشناسند.

چشم مشتری در حال کوچک شدن است

چشم مشتری در حال کوچک شدن است

لکه سرخ مشتری به عنوان یکی از بارزترین پدیده‌ها بر روی سطح مشتری در قسمت جو آن به مدت چند صد سال است که شناخته شده است. این لکه سرخ که به چشم مشتری شهرت دارد جریان جوی است که به عنوان  طوفان بسیار سهمگینی در جو مشتری نقش ایفا می کند.

چشم مشتری در حال کوچک شدن است

اندازه‌گیری های که به تازگی توسط تلسکوپ فضایی هابل صورت گرفته است نشان می‌دهد که این لکه ( که پهنایی در حدود اندازه یک کره زمین دارد) کوچک‌تر شده است . علت آن هنوز به روشنی مشخص نشده است، ولی احتمالا مربوط به نوعی فعالیت ناشناخته در جو مشتری که باعث نوعی تخلیه انرژی  و در نتیجه تضعیف این طوفان شده است، می‌باشد.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.