طراحی سایت اینتن

گروهک الاهوازیه : همه چیز درباره گروهک تروریستی الاحوازیه

0
گروهک الاهوازیه : همه چیز درباره گروهک تروریستی الاحوازیه
به این پست امتیاز دهید

همه چیز درباره گروهک تروریستی الاحوازیه : در پی حمله تروریستی که در روز 31 شهریور در اهواز اتفاق افتاد و گروهک تروریستی الاحواز مسئولیت این حمله را برعهده گرفت بسیاری از افراد میخواهند بدانند که این گروه چه هدفی داشته و از چه زمانی تشکیل شده و همچنین پشتیبانی آن توسط چه کشورهای صورت می گیرد.

جمهوری دمکراتیک الاحواز

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از زوم تک: حمله تروریستی که در تاریخ 31 شهریور سال 97 در استان خوزستان شهر اهواز رخ داد به واسطه گروهک “الاحوازیه” بوده است که شاید شما تا کنون نام آن را نشنیده باشید ولی جالب است بدانید که این جریان تروریستی قدمت زیادی داشته که نزدیک به سی سال است.

الاحوازیه یا همان جمعیت خلق عرب در پی اقدام تروریستی در شهر اهواز سبب شهادت تعدادی از مردم و نیرویهای نظامی شدند. برای اولین بار گروهکی به اسم جمعیت خلق عرب ایده ی جدایی طلب استان خوزستان را راه اندازی کرد. آن ها به عنوان یک جمعیت جدایی طلب معروف بودند که انفصال خوزستان را از مرزهای ایران میخواستند.

مانند اینکه خوزستان باید برای خودش یک منطقه خودمختار بوده و تمامی درسهای مدرسه ها در خوزستان باید به زبان عربی باشد و یا باید به صورت باشد که تمامی مسئول های خوزستانی عرب زبان باشند. زمانی که جنگ تحمیلی اغاز گردید این گروهک هم خرابکاری را انجام دادند و بعد از مدتی هم تحت حمایت صدام حسین قرار گرفتند.

حمله به مردمان خرمشهر تا انجام فعالیت برای رژیم بعثی

در سال های نخست انقلاب این جریان تروریستی برای اینکه به هدف های خود برسد بمب گذاری های زیادی را انجام داد و همچنین حمله های تروریستی را برای کشتار مردم خرمشهر برنامه ریزی کرد و تعداد زیادی از آنها را به شهادت رساند. بعد از اینکه برخوردهای امنیتی و اطلاعاتی در مقابله با این گروهک انجام شده عده ی زیادی از آن ها به کشور عراق و سپس به انگلستان و هلند پا به فرار گذاشتند.

البته پس از اینکه جنگ تحمیلی آغاز شد این گروهک فعالیت های جاسوسانه ی را علیه ایران بیشتر کرد و همچنین اقداماتی را در راس پر رنگ کردن رژیم بعثی انجام داد و علاوه بر آن خیانت های را به مردم کشور خود کردند.

همه چیز درباره گروهک تروریستی الاحوازیه : حالا این گروه از جمیعت خلق عرب نامشان را به الاحوازی تغیییر داده و اینگونه باور می کنند که در فارسهای که در خوزستان هستند ،آن را تصرف و اشغال کرده اند و باید خوزستان را به عربها باز گرداند. به همین جهت آن ها فعالیتهای که در آبادان انجام میدهند را عبادان و فعالیتها در خرمشهر را محمره نام گذاری می کنند و اینگونه اعتقاد داشته اند که ایرانی ها اسامی اصلی این منطقه ها را در تاریخ تغییر داده اند. این ها با وجودی می باشد که از گذشته ها تا کنون مردمی که در خوزستان زندگی می کرده اند از نژادهای متفاوتی مثل عرب، فارس و بختیاری و… بوده اند و همه در کنار یکدیگر زمان زیادی است که بدون هیچ گونه مشکل یا نزاع و درگیری به زندگی پرداخته اند.

آیا درست است که به بهانه خوزستان، مردم آن را بکشید؟

مسئولیت حمله تروریستی که در تاریخ 31 شهریور در اهواز انجام شد را این گروهک تجزیه طلب برعهده گرفته اند و خودشان را به عنوان جبهه دموکراتیک مردمی اهواز معرفی می کنند و برای خود نام الاحوازیه را انتخاب کرده و با عنوان جدیدی  فعالیت هایشان را از سال 2005 شروع کرده اند. این گروهک تروریستی در سالهای نخست فعالیت هایشان، کنفرانسی را به عنوان “نصرة الشعب العربی الأحوازی” در قاهره برگزار کردند که به معنی حمایت از مردم عرب اهواز بود.

در این کنفرانس چهره های تاثیرگذار جهان عربستان و مصر دیده شد و در بین سخنران های این مراسم افرادی مثل عماد عبدالغفور دستیار محمد مرسی و واعظ تکفیری شیخ محمد العریفی حضور داشتند که پوشش کامل این مراسم به صورت گسترده توسط بی بی سی صورت گرفت.

از سال 2015 این گروهک نام خودش را به “سازمان اسلامی سنی احواز” تغییر داده و خودش را “جنبش الاحوازیه”معرفی می کند و اقدامات خرابکارانه ی را انجام میدهد. این گروهک تروریستی از بقایای جریان  تجزیه‌طلب جمعیت خلق عرب است که به آن ها ایدئولوژی های نزدیکی داشته اند.

ساعتی بعد از اینکه حمله تروریستی به مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در استان خوزستان شهر اهواز صورت گرفت منجر به شهید شدن برخی از هموطن های اهوازیمان شد ، فردی به اسم “یعقوب حر النسطری” که خودش را سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه معرفی می کند  سعی کرده در گفتگو با تلویزیون فارسی‌زبان ایران‌اینترنشنال ، توجیح های را مبنی بر این کشتار فجیع بدهد و آن را به عنوان تنها راه برای گروهک معرفی کند.

حمله تروریستی به مراسم رژه

این حمله تروریستی در 31 شهریور در حالی اتفاق افتاد که در سراسر ایران مراسم رژه برگزار شده بود و تروریست ها با پوشش لباس به نیروهای نظامی و مردم تیراندازی کردند. چند عصر مسلح در این حادثه تروریستی ،رژه را به رگبار بستند و شماری از نظامی ها و مردمی که برای نظاره آمده بودند را به شهادت رسانند و تعدادی را نیز زخمی کردند.

مراسم رژه

چند عنصر مسلح ،حاضرینی که در مراسم رژه نیروهای مسلح در شهر اهواز بودند را به رگبار بستند، در جریان این حادثه تروریستی تعدادی از هموطن های ما به شهادت رسیدند، ابتدا این جریان را گروهک “الاحوازیه” و بعد از آن گروهک تروریستی داعش برعهده گرفتند.

این تیم تروریستی شامل چندین نفر می باشد و آن ها را در پارک پشت محل برگزاری رژه و در ساختمانی در همان حوالی مستقر بوده اند و به سوی مراسم رژه تیراندازی کرده اند. آن ها یگان های رژه روند سپاه و مکان سخنرانی را مورد هدف قرار داده بودند. در بین شهدای این حادثه یک جانباز ویلچری و پسری کم و سن و سال وجود داشت.

گروهک الاحوازیه

آیت‌الله جزایری، آیت‌الله حیدری، استاندار خوزستان و فرماندار اهواز از مسئولینی هستند که در این مراسم رژه حضور داشتند و اکنون در سلامت کامل به سر می برند.

همه چیز درباره گروهک تروریستی الاحوازیه : اکنون پس از سپری شدن 24 ساعت از این حادثه، شهر اهواز در ارامش به سر می برد.

مقاله مرتبط :

جزئیات حملات تروریستی اهواز | تصاویر حملات تروریستی اهواز در زمان رژه نیروهای مصلح

تگ ها
loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.