آموزش آسانسور – ایمنی کار در ارتفاع

0
آموزش آسانسور
آموزش آسانسور

آموزش آسانسور ایمنی کار در ارتفاع :صنعت آسانسور به دلیل ماهیت و کارکرد خود با موضوعاتی چون آسمان خراش، ساختمانهای بلندمرتبه و ارتفاع دارای ارتباطی تنگاتنگ است. این صنعت که بخش مهمی از عملیات اجرایی و طراحی آن در ارتفاع صورت گرفته و به سرانجام می رسد، در بطن خود دارای موارد پیش بینی نشده و پنهانی است که شایسته است توسط دست اندرکاران و فعالان صنعت به آنها اندیشیده و پرداخته شود.

آموزش آسانسور

کار در ارتفاع می تواند مورد مناسبی برای بیان نظرات، دیدگاهها و عقاید کارشناسی دربارۀ به کار گیری این تخصص در جهت ایمنی بیشتر، کمتر شدن حوادث ناشی از فعالیت نصب و اجرای آسانسور و بالا بردن دقت و کیفیت شود.

ملزومات آموزش آسانسور – امنیت در ارتفاع

در این مطلب کوتاه تنها به ذکر نام ملزومات و وسایل مورد استفاده که البته هر یک دارای کاربرد های متنوع و موثری هستند پرداخته و به اختصار در مورد نقش مفید مجموع آنها سخن خواهیم گفت. تجهیزات، لوازم مورد استفاده شامل هارنس، آی دی، یومار، شافت، طنابهای لایف لاین و هیت لاین، کارابین ، اسلینگ و قرقره های صنعتی می باشد.

عملیات با توجه به آموزش های مربوط به نوع کاربری و عملیات راپل (نقل و انتقال افراد و ملزومات در ارتفاع به صورت افقی) در چاهک آسانسور در ارتفاعات مختلف حتی از چاه آسانسور به چاه آسانسور مجاور، با توجه به شرایط ساختمان و سازه (در سیستمهای گروهی) بسیار مفید و ایمن خواهد بود.

– جهت نصب و بازدید از آهن کشی یا رول بلت ها در ساختمانهای مرتفع با توجه به تعداد چاههای آسانسور در شرایط متفاوت ( با استفاده از این تجهیزات، بازدید مناسب و با کیفیت مناسب تر با صعود ایمن انجام خواهد شد.) – با آموزش آسانسور و استفاده از این تجهیزات ، اجرای سیم بکسل بندی در سیستمهای ۱-۱ ویا ۱-۲ انجام مهار سربکسلهای کابین یا وزنه تعادل (کادر وزنه) در ارتفاع و انتقال وزنه های تعادل به درون قاب وزنه به صورت ایمن صورت می گیرد. – این ملزومات می تواند برای انتقال موتور گیرلس در سیستم MRL از پشت بام به جایگاه مخصوص در قسمت زیر سقف چاه آسانسور مورد استفاده قرار گیرد. – برای مونتاژ یا دمونتاژ کردن قطعات و تجهیزات آسانسور، هنگامی که شرایط اجرای داربست یا زیرپایی ایمن (چکر پلت) در ساختمان وجود ندارد. این موارد تنها بخشی از کارکردهای مبحث کار ایمن در ارتفاع با استفاده از تجهیزات مربوطه است که به لحاظ مختلف در صنعت آسانسور می تواند مفید فایده قرار گیرد.

منبع: کلاس آموزش آسانسور

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.