طراحی سایت اینتن

برق دزدی خودرو

0 رجبی
برق دزدی خودرو
2.5 (50%) 2 votes

برق دزدی خودرو به عنوان یک اصطلاح عامیانه است به این معنی که وسیله در خودرو وجود دارد که زمان خاموشی خودرو برق را مصرف می نماید و سبب می شود که باطری خودرو خراب شود.

معمولا دزدی برق خودرو در مواردی مثل دزدگیر،ضبط،قفل مرکزی خلاصه می شود.برق دزدی ممکن است به کولر و خراب بودن وایرها نیز مربوط گردد که جرفه به بدنه به صورت مستقیم اتفاق می افتد و به شمع ها نمی رسد.

چگونه متوجه شویم که برق دزدی ماشین برای خودرو اتفاق می افتد یا خیر؟

برق دزدی خودرو : برای شروع باید سر باطری مثبت را باز کنید و آمپرمتر را بین باطری و سر باطری قرار دهید تا دقیق بررسی کنید که آیا برق مصرف می شود یا خیر.یک نفر باید آمپرمتر را نگاه کند و دیگری تک تک فیوزها را بکشد و جا بزند ، در چنین شرایطی اگر آمپرمتر 0 را نشان دهد به این معنی است که فیوز مشکلی دارد. البته به صورت کلی برق دزدی یعنی شما ماشین خود را خاموش می کنید و یک مصرف کننده از باطری شما استفاده می کند و در نهایت باطری شما را خراب می کند.این تعریف یک تعریف عام و خلاصه از برق دزدی است.

شما می توانید با روش های زیر مطمئن شوید که آیا سیستم سیم کشی خودروی شما سالم است یا خیر:

1)اگر برق دزدی برای خودروی شما اتفاق بیوفتد در زمان صبح با سرعت و در یک حرکت نمی تواند استارت بزند.زمانی که خودرو خاموش است می توانید یکی از بست های باتری را جدا نمایید و صبح آن را جا بزنید در صورتی که خودرو به خوبی روشن گردید سیستم شما برق دزدی داشته ولی در صورتی که ضعیف باشد مشکل می تواند به استارت، دینام و باتری مربوط شود.

2)می توانید یک لامپ دوازده ولتی که به دو سیم رشته ی مجهز است تهیه نمایید. اول سوییچ را خاموش نمایید و بعد اطمینان لازم از خاموشی همه بخش های برقی خودرو را ایجاد کنید، اقدام به جداسازی یکی از بست های باتری کنید،یک سر سیم را به قطب باتری و یک سری دیگری که بست باتری را جدا کرده بودیم ، متصل نمایید. در صورتی که لامپ به شکل متناوب روشن شد جعبه ی فیوز خودرو را باز نمایید و سپس جداکردن و جا زدن تک تک فیوزها را انجام میدهیم و یک نفر دیگر باید به لامپ توجه کند ، با کشیدن یکی از فیوزها لامپ خاموش شده و برق دزدی به این بخش از سیستم برق خودرو مرتبط می شود.

در صورتی که لامپ به شکل ضعیف و نامتناوب روشن و خاموش شود برق دزدی به دزدگیر مرتبط می شود ، اما اگر لامپ روشن نگردد برق دزدی وجود نداشته است.

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد باطری خودرو می توانید به لینک علت خالی شدن باطری ماشین و شارژ کردن باطری ماشین مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.