ساعت قیامت به نیمه های شب نزدیکتر شد

0
ساعت قیامت

هرچند ۴ میلیارد سالی که زمان تقریبی عمر طبیعی منظومه شمسی تخمین زده شده، عددی خارج از حد تصور و بسیار بالا است، اما با این وجود ” بی نهایت ” نیست و بالاخره فرا خواهد رسید.اما این عدد مربوط به منظومه شمسی است که عمر آن به عمر ستاره آن، یعنی خورشید، وابسته است.چنان چه تصور می شود پیش از تمدن ما نسل های دیگری نیز می زیسته اند، بعید نیست که بشر امروزی با دست یابی به دانش زیاد و خارج از حد کنترل، زمینه نابودی خود و فرا رسیدن قیامت را فراهم کند.

قیامتمواردی همچون خطرات هسته ‌ای و تغییرات ناگهانی آب ‌وهوایی، تهدیدات کوچکی نیستند و می توانند حیات این کره خاکی را برچینند.همچنین مدتی قبل طی خبری رسمی اعلام شده که کره زمین در خطر بوده و امکان برخورد اجرام فضایی با زمین جدی است که این خود تهدیدی جدی برای کره زمین به شمار می رود.

ساعت قیامت در سال ۱۹۴۷ ایجاد شد.از زمان تعیین آن و تا امروز این ساعت ۱۸ بار تغییر کرده است که این تغییرات از دو دقیقه به نیمه شب در سال ۱۹۵۳ تا ۱۷ دقیقه به نیمه شب در سال ۱۹۹۱ متغیر بوده‌اند. این ساعت، نمادی از عملکرد بشر در از بین بردن زمین است که در سال ۲۰۱۵ به نیمه ‌شب نزدیک‌تر شده است.
گفتنی است تصمیم‌ گیری برای جابجایی ساعت توسط گروهی از دانشمندان از جمله ۱۶ برنده جایزه نوبل صورت می گیرد.

حال طی تصمیم جدید عقربه ساعت نمادین قیامت در سه دقیقه به نیمه ‌شب باقی خواهد ماند.گفتنی است سال ۱۹۸۳ ،آخرین باری بود که این ساعت بر روی سه دقیقه به نیمه شب قرار گرفت که در آن زمان جنگ سرد بین آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی در اوج خود قرار داشت.
طی بیست سال اخیر ساعت قیامت به نزدیکترین فاصله خود به نیمه شب رسیده است.
این تغییر نشان دهنده نگرانی بیش از پیش جوامع برای سلامتی کره زمین است، چون مقایسه بمب مرگ باری که در هیروشیما رها شد با بمب های جدید امروزی، مانند مقایسه زمزمه با همان بمب اتمی خواهد بود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.