طراحی سایت اینتن

صدور گواهینامه رانندگی

۰

صدور گواهینامه رانندگی : گواهینامه رانندگی به عنوان یک مدرک رسمی است که فرد دارنده آن می تواند با وسیله نقلیه دارای موتور مثل کامیون ، اتوبوس ، موتور سیکلت و … رانندگی کند. رانندگی بدون داشتن گواهینامه خلاف قانون است و در صورت مشاهده چنین راننده ی با آن مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی در مورد گواهینامه ها اعلام نموده که با توجه به دستورالعمل های وزارت کشور ، افرادی که به تازگی گواهینامه جدید می گیرند محدودیت های در نظر گرفته شده است که باید آنها را رعایت کنند. در ادامه شرایط جدید صدور گواهینامه رانندگی ۹۶ را مشاهده می کنید.

صدور گواهینامه رانندگی : محدودیت های برای رانندگان جدید

سردار تقی مهری گفته است این محدودیت ها برای افرادی هستند که گواهینامه پایه سوم دریافت می کنند.

همانطور که پیش تر اشاره کرده ایم این محدودیت ها برای رانندگانی ست که تازه گواهینامه گرفته اند و مطابق این محدودیت ها این افراد نمی توانند تا سه ماه به تنهایی رانندگی کنند و حتما باید یک نفر که گواهی نامه پایه ۲ یا ۳ داشته در کنار آنها بنشیند و حتما باید از گواهینامه او یکسال گذشته باشد.

همچنین این افراد نمی توانند از ۱۲ شب تا ۵ صبح رانندگی کنند و افزون بر این موارد نمی توانند تا یک سال نیز در خارج از شهر رانندگی کنند مگر اینکه مسافتی که طی شده تا بیست و پنج کیلومتر در بزرگراه های شهر ها باشد.

یکی دیگر از محدودیت ها ، این است که رانندگان جدید باید در سمت راست جلوی خودرو و در سمت چپ شیشه عقب خودرو از علامت اخطاری راننده مبتدی استفاده کنند که البته این مورد شاید برای جوانان زیاد خوشایند نباشد.

در صورتی که رانندگان مبتدی در تصادف به عنوان مقصر شناخته شوند و یا دچار رانندگی حادثه سازی شده باشند گواهی نامه شان ضبط می شود و تا یک هفته  به محل سکونتشان ارسال می گردد . راننده موظف است به محل ارسال گواهی نامه مراجعه نماید و به واسطه پلیس به یکی از آموزشگاه های رانندگی معرفی گردد.

همچنین طبق گفته های سردار تقی مهری این افراد باید ۲۴ ساعت عملی و ۱۶ ساعت تئوری که جمعا ۴۰ ساعت می باشد را سپری کنند تا بتوانند گواهی را دریافت نمایند و گواهی نامه به آنها داده شود.

تمامی این اقدامات برای این است که از میزان تصادف های جرحی و فوتی کاسته شود. چرا که در بسیاری از حوادث رانندگی شاهد این بوده ایم که بسیاری از رانندگان تازه وارد و بی تجربه بوده اند.

رئیس پلیس راهور در خصوص افرادی که به تازگی موتور سیکلت جدید دریافت می نمایند گفته است : این افراد نیز حق ندارند از موتورهای که بیشتر از ۱۲۵ سی سی است استفاده نمایند و در زمان ۱۰ شب تا ۵ صبح نیز نمی توانند رانندگی کنند. این افراد تنها می توانند تردد در درون شهر را داشته باشند یا حداکثر می توانند ۲۵ کیلومتر از بیرون شهری را رانندگی نمایند.

اگر رانندگان که به تازگی گواهینامه رانندگی دریافت کرده اند به این موارد دقت نکنند و بر خلاف آن عمل نماید مطابق قانون برای آنها جریمه و … در نظر گرفته می شود.

مقالات مرتبط :

هزینه گواهینامه رانندگی

آخرین اخبار گواهینامه رانندگی بدون پایان خدمت

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق اینترنت

پیگیری گواهینامه رانندگی تعویضی

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی درمورد گواهینامه

بدون کارت پایان خدمت ، گواهینامه بگیرید

گواهینامه رانندگی پایه ۲

گواهینامه رانندگی پایه ۳

loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.