اسنپدراگون ۸۳۰ ، آخرین پردازنده ی شرکت کوالکام

0
اسنپدراگون 830

وقتی صحبت از بازار گوشی های هوشمند به میان می آید کمتر کسی را می توان یافت که با محصولات شرکت کوالکام آشنایی نداشته باشد ، کوالکام بزرگترین و قدرتمند ترین شرکت سازنده ی پردازنده ی های به کار رفته در گوشی های هوشمند می باشد که بیش از ۷۵ درصد همه ی گوشی های هوشمند موجود در بازار از پردازنده های ساخت آن و یا محصولات سری اسنپدراگون استفاده می کنند.

شرکت کوالکام به تازگی دوباره به سر خط خبر های دنیای فناوری آمده است و کارشناس حوزه ی فناری به نام پن جویتنگ به تازگی جزییاتی را درباره ی آخرین پردازنده ی ساخت این شرکت و یا اسنپدراگون ۸۳۰ منتشر نموده است ، به گفته ی وی این پردازنده با نام کد MSM8998 شناخته می شود و در مقایسه با نسل قبلی خود و یا اسنپدراگون ۸۲۰ در بسیاری از جنبه ها پیشرفت داشته است.

طبق اطلاعاتی که آقای جویتنگ منتشر کرده اند می دانیم که اسنپدراگون ۸۳۰ پردازنده ای ۱۰ نانومتری می باشد که با توجه به ۱۴ نانومتری بودن اسنپدراگون ۸۲۰ پیشرفت را نشان می دهد ، علاوه بر این اسنپدراگون ۸۳۰ در داخل خود یک مودم LTE Cat 16 را جای داده است و این در حالی است که اسنپدراگون ۸۲۰ از مودم LTE Cat 12 استفاده می نمود ، اما مهمتری پیشرفت اسنپدراگون در مقایسه با نسل قبلی خود در سرعت پردازش می باشد که آقای جویتنگ را بر آن داشته تا از این پردازنده به عنوان یک هیولا یاد کند.

طبق اطلاعاتی که در دست داریم می دانیم که اسنپدراگون ۸۳۰ دارای هشت هسته ی مجزا بوده و تعداد هسته های با معماری Kryo آن دو برابر اسنپدراگون ۸۲۰ می باشد که واقعا می توان از آن به عنوان یک هیولا یاد کرد ، هنوز هیچ اطلاعاتی از زمان عرضه ی این پردازنده به بازار در دست نمی باشد و فقط می توان به گمانه زنی کارشناسان مبنی بر ورود این محصول به بازار در اواخر سال میلادی جاری و یا اوایل سال میلادی آینده بسنده نمود.

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.