اف بی آی موفق شد بدون کمک اپل آیفون ۵ سی را رمزگشایی کند

0
پلیس فدرال آیفون 5 سی را رمزگشایی نود

دستگاه های امنیتی ایالات متحده ی آمریکا و مشخصا پلیس فدرال این کشور نهایتا موفق شدند تا آیفون ۵ سی یکی از تروریست های حمله ی اخیر سن برناردینوی کالیفرنیا را رمزگشایی نماید ، و به منظور این موفقیت پلیس فدرال با یک موسسه ی ناشناس که در حوزه ی امنیت نرم افزار فعالیت دارد همکاری نموده است.

پلیس اف بی آی دیروز طی بیانیه ای خطاب به دادگاه مسئول بررسی پرونده ی درگیری اپل و اف بی آی خاطر نشان کرد که این نهاد امنیتی موفق به رمزگشایی آیفون ۵ سی سید رضوان فاروق شده است  لذا نیازی به ادامه ی این پرونده نمی باشد ، در این بیانیه هیچ جزییاتی از نحوه ی کار و مراحل نفوذ به آیفون ۵ سی مذکور ارائه نشده است و فقط گفته شده است که برای این امر پلیس فدرال با یک موسسه ی فعال در حوزه ی امنیت نرم افزار همکاری نموده است.

تا پیش از این پلیس فدرال به واسطه ی تشکیل پرونده ای قضایی علیه شرکت اپل قصد داشت تا این شرکت را به همکاری با پلیس فدرال برای رمزگشایی و نفوذ به آیفون ۵ سی مجبور نماید ، و اپل از این درخواست سرباز زد و حتی پس از آنکه دادگاه هم در اولین واکنش خود به این پرونده حکم به لزوم همکاری اپل داد ، از موضع خود عقب نشینی نکرد.

پلیس فدرال دو راه را پیش روی اهالی کوپرتینو گذاشته بود:۱-آنکه اپل نسخه ای ویژه از IOS بسازد که در این مواقع بتوان به آسانی به یک گجت آی او اسی نفوذ کرد و ۲-اپل تدابیر امنیتی خود را برای یک مقطع زمانی کوتاه کاهش دهد و مخصوصا ویژگی امنیتی ای که در صورت بیش از ۱۰ بار وارد کردن رمز عبور نامعتبر به پاک شدن کلی حافظه ی گوشی می انجامد غیر فعال نماید تا از این طریق اف بی آی با کمک کامپیوتر های خود تمام احتمالات موجود برای کد ۴ رقمی را امتحان نمایند.

 

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.