آیا ویندوز ۸ باید روی پارتیشن NTFS نصب شود؟

0

آیا ویندوز ۸ باید روی پارتیشن NTFS نصب شود؟ : اگر شما در مورد دانستن نوع پارتیشن های ویندوز مبتدی هستید و چیزی نمیدانید، در ویندوز خودتان پارتیشن های مختلفی را می توانید مشاهده کنید که نوع های متفاوتی دارند مانند NTFS یا FAT32. اما سوالی در اینجا پیش می آید که پارتیشن مناسب برای نصب ویندوز ۸ کدام است؟

بسیاری از کاربران و استفاده کنندگان از ویندوز ۸ از این موضوع خبر ندارند و همیشه این سوال برای آنها پیش می آید که باید ویندوز ۸ روی پارتیشن NTFS نصب شود یا اگر روی این پارتیشن نصب کردیم و سپس تمامی فایل ها را روی پارتیشن FAT32 کپی کردیم آیا در اجرای برنامه ها و ویندوز مشکلی پیش می آید یا خیر؟

ویندوز NT 6.x روی پارتیشن های FAT و FAT32 نصب نمی شود دلیل آن این است که در این ویندوز امکانات و قابلیت های پیشرفته ای مانند لینک های هارد قرار دارد که باید حتما در پارتیشن پیشرفته ای مانند NTFS نصب شود و از طرفی دیگر به خاطر مسایل امنیتی و ورود ویروس به سیستم عامل این پارتیشن دارای نفوذپذیری زیادی می باشد.

ویندوز ویستا یا ورژن های بالاتر مثل ویندوز ۷ و ۸ روی پارتیشن FAT32 نصب نمی شوند و فقط روی پارتیشن NTFS نصب خواهند شد و باید حواستان به نوع پارتیشن مورد نظر ویندوز خود باشید چون ممکن است بعدا به مشکلات زیادی برخورد کنید.

منبع : howtogeek

شما می توانید جذاب ترین اخبار و مقالات دنیای تکنولوژی را در کانال تلگرام زوم تک دنبال کنید. برای عضویت در این کانال، اینجا کلیک کنید.

هیچ نظری یافت نشد

ارسال نظر

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.